GAZİANTEP KENDİ SAHASINDA YENİLGİYİ UNUTTU

GAZİANTEP KENDİ SAHASINDA YENİLGİYİ UNUTTU

9 Ocak 2022 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper Lig’de 19. hafta maçında ikinci yarının ilk haftasında Gaziantep kendi sahası Gaziantep Kalyon Stadyumu’ nda konuk ettiği rakibi Fatih Karagümrük ile karşı karşıya geldiler.

Karşılaşma sonun da ev sahibi takım Gaziantep FK sahadan rakibi Fatih Karagümrük ‘ü 3 – 1 ‘ lik skor ile mağlup ederek sezonun ikinci yarısına 3 puan ile başladılar.

Bu karşılaşma sonu ile beraber ise Gaziantep’ de teknik direktör Erol Bulut’un öğrencileri bu skorla beraber sahasında yenilmezlik serisini sürdürmüş oldular.

Konuk ekip Fatih Karagümrük ‘ de ise teknik direktörlük kariyerinde ki ilk mağlubiyetini de Volkan Demirel Gaziantep deplasmanın da Erol Bulut’ tan aldı.

GAZİANTEP FK 3 – 1 FATİH KARAGÜMRÜK

Süper lig de sezonun ikinci yarışında ilk maçında karşı karşıya gelen Gaziantep FK ile Fatih Karagümrük göze hoş gelen oyunları ile sezonun ikinci yarışına iyi başladılar.

Karşılaşmada ev sahibi takım Gaziantep FK ‘ nın top rakipte iken 5 – 3 – 2 ‘ ye geçerek Fatih Karagümrük’ lü oyuncuların pas alanlarını iyi kapatarak tehlikeli bölgeden uzaklaştırdılar.

İlk 25 dakikalık bölüme bakılınca da konuk takım Fatih Karagümrük 3. Bölgeye girmekte oldukça çok fazla zorlandılar ki bunun da en büyük sebeplerinden birisi de bağlantı oyunun da sorumluluk alan Sırp oyuncu Aleksandar Pesic ‘in olmaması oldu diye biliriz.

AleksandarPesic’ in yokluğunda ise orta sahada çözüm bulamayan Fatih Karagümrük’ te merkez de sürekli risk alan Erhun Aksel Öztümer’ in yaptığı üst üste top kayıpları da ev sahibi ekibin Gaziantep ‘in kontra ataklarını da daha bir etkili hal almasını sağladı. İlk golde de kaptırdığı top da kalesinde Fatih Karagümrük golü de görmüştü.

Gaziantep ‘in ikinci golünde ise ilk gole benzer bir pozisyon oldu E. Zukanovic’ in hatalı bir geri pası sonrasında araya iyi giren Gaziantep’ li oyuncular pozisyonu da gol ile sonuçlandırdılar.

Karşılaşmanın ilk yarısı da ev sahibi takım Gaziantep FK ‘ nın üstünlüğü ile geçilirken Fatih Karagümrük ‘ de Volkan Demirel 3 değişiklik ile baladı. Y. Karamoh ve Emre Mor ‘u oyuna alan Volkan Demirel hücumda biraz daha etkili oldu diye biliriz.

İkinci yarıda daha etkili olan Fatih Karagümrük oldu diye biliriz ki verilmeyen bir penaltısı ‘da ki hakem faul kararı vermesi tartışılır bir durumdu.

CANERERKİN‘İN DOKUNULMAZLIĞIMI VAR?

Fatih Karagümrük ‘ te oynayan Caner Erkin süper lig de 18.haftada Fenerbahçe ile karşılaştığı maçta hakeme itirazlarından dolayı kırmızı kart gören Caner Erkin’in 3 maçlık cezasını, 1 maça indirilmişti.

Cezası 1 maça indiği için Gaziantep FK deplasmanında forma giyme şansı bulan Caner Erkin karşılaşmada pes peşe yaptığı iki kırmızı kartlık pozisyonlar da faul yapıp kart bile görmeden oyunda kalmaya devam etmesini anlamak mümkün değildi. Belki de müdahaleleri önesin de sarı kartı olduğu için hakem hiç oralı bile olmadı ki Caner Erkinde ki bu dokunulmazlık Milletvekillerinde yoktur.