Gaziantep’te Sessiz Gece Beşiktaş 1 Puanla Ayrıldı

Süper lig ikinci haftasında son şampiyon Beşiktaş’ı evinde ağırlayan Gaziantep’ te maç başladığı gibi bitti. Maçta ikili mücadelenin yüksek olacağı pozisyon zenginliğinin çok olduğu bir 90 dakika beklerken, oldukça düşük tempoda başlayan bir maç birkaç net gol pozisyonunun dışında gol olmadığı bir 90 dakika oldu.

Kısır Geçen İlk Yarı

Maça oldukça tutuk başlayan iki takımda hücumda oldukça etkisiz kaldı. İlk 45 dakikada iki takımında gol beklentisi oldukça düşük kaldı.  Beşiktaş’ın oyunu olan seri tek kısa paslar ile ön alanda çoğalarak etkili pozisyonlar yaratan Beşiktaş tan eser yoktu. Tabi bunda zeminin vermiş olduğu ağırlığı da unutmamak lazım. Hücumda siyah beyazlılar da Ghezzal’ ın biraz ağır kalması oyuna ağırlığını koyması ve N’Koudou da yeterli desteği hücum da vermediği zaman oldukça kısır ve keyifsiz bir oyun ortaya çıktı.

İkinci yarıya değişiklikler ile başlayan Sergen hoca N’ Koudou yerine C. Larin ile başladı. Oyuncu değişikliği ile siyah beyazlılar hücumda istediği pozisyonları bulmaya ceza sahası içerisine daha hızlı girmeye başladılar. Yavaş yavaş oyunu eline alan Beşiktaş skor üretemediğinde ise Sergen hoca Gökhan Töre, Batshuayi, Teixeira oyun alarak çözüm aradı. Özellikle Larin oyuna girmesi ile birlikte ilk yarıda ceza sahası içinde 4 kez top ile buluşan Beşiktaş Larin bunu  tek başına 3 kez başardı. Bu sırada Beşiktaşlı N’ Sakala’ nın fenalaşması üzerine maçta yolunda gitmeyen işler ile oyuncuların oyuna dönmesi bir hayli zor oldu.

Gaziantep sahasında nasıl oynayacağını ve zemine alışkın olan Gaziantep takımı özellikle ilk yarıda sahasından uzun paslar ile çıkmayı denediler. Gaziantep rakibi Beşiktaş’ın top kayıplarında merkezde yakaladıkları boşlukları Recep Niyaz ile etkili kullanmak istemesi alanlar yaratması etkili birkaç atak oluşumundan fazla ilerisine gidemediler.

N’Sakala’ Nın Yere Yığılması

Maçın ikinci yarısında dakikalar 70 gösterirken siyah beyazlı oyuncu N’Sakala’ nın kendi yarı sahasın da hiçbir müdahalenin olmadığı bir anda kendisini yere bırakan oyuncu yürekleri ağızlara getirdi. İlk müdahaleyi hemen saha kenarındaki yedek oyuncular arasında bulunan Necip Uysal sahaya fırlayarak takım arkadaşına müdahalede bulundu. Sahayı ambulans ile terk etmek zorunda kalan oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğu haberleri geldi.