Genoa 1 Puanı Aldı

İtalya Serie A’nın 6. Haftasında Genoa, 25 Eylül Cumartesi günü kendi sahasında Hellas Verona’yı konuk etti. Stadio Comunale Luigi Ferraris’te oynanan iki takım arasındaki bu bol gollü mücadele 3 – 3’lük eşitlik ile sona erdi. Bu karşılaşmada ev sahibi Genoa’nın gollerini Criscito ve Destro atarken; konuk takım Hellas Verona’nın gollerini Simeone, Batak ve Kalinic attı.

Karşılaşmada Atılan 6 Gol

İtalya Serie A’nın 6. Haftasında oynanan mücadelenin 8. Dakikasında konuk takım Hellas Verona, Marco Davide Faraoni’nin asistinde Giovanni Pablo Simeone’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Maçın 49. Dakikasında konuk takım Hellas Verona, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Antonin Barak’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 76. Dakikasında ev sahibi Genoa, bu kez maçın hakemi tarafından penaltı kazanan futbolcu oldu.

Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Domenico Criscito attığı attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 1 yaptı. Bu golden 4 dakika sonra maçın 80. Dakikasında ev sahibi Genoa, Nicolo Rovella’nın asistinde Mattia Destro’nun attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 2 yaptı. Maçın 85. Dakikasında ev sahibi Genoa, bu kez Goran Pandev’in asistinde bir kez daha Mattia Destro’nun attığı gol ile karşılaşmada 3 – 2’lik skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 90+1. Dakikasında konuk takım Hellas Verona, Nicolo Casale’nin asistinde Nikola Kalinic’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 3 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi Genoa, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Hellas Verona ile 3 – 3 berabere kaldı.

Puan Sıralaması

İtalya Serie A’nın 6. Haftasında oynanan karşılaşmada 6 gol atılmasına rağmen takımlar birbirine üstünlük sağlayamadı. Böylece takımlar 1’er puanı paylaşmış oldular. Sahasında 1 puan alan ev sahibi Genoa, Serie A’da puanını 5 yaptı ve on altıncı sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan konuk takım Hellas Verona ise Serie A’da puanını 5 yaptı ve on dördüncü sırada kendisine yer buldu.