Giovanni Guidetti’den Video Konferans

Giovanni Guidetti’den Video Konferans

3 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

Corona virüsü, 2020 yılı içinde olacak spor oyunları, spor turnuvaları, olimpiyatların ertelenmesine ya da iptal edilmesine neden oldu. Covid 19 salgınının bitişi bilinmediği ve virüsün aşısının/ilacının bulunmaması sporda iptalleri daha çok gündeme getirdi. Türkiye A Milli Kadın Voleybol takımı antrenörü Giovanni Guidetti pandemi sürecinde Türkiye’deki voleybol antrenörleri ile iletişimini koparmadı. Giovanni Guidetti ve teknik ekibi video konferans ile voleybol antrenörleri ile devamlı iletişim ve bilgi alışverişi halinde bulunuyor.

Giovanni Guidetti 10 defa gerçekleşen bu video konferans toplantılarının çok verimli geçtiğini açıkladı. Teknik adam diğer antrenörler ile tecrübe ve bilgi aktarımı sağlanıp bu toplantılardan kendisinin ve ekibinin çok zevk aldığını dile getirdi.

‘’Heyecanlıyım’’

24 Temmuz-9 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan Tokyo Olimpiyatları da covid 19 sebebiyle 2021 yılına ertelenmişti. Giovanni Guidetti olimpiyatların ertelenmesinin voleybol takımı ve oyuncular üzerinde olumlu ya da olumsuz etkisinin olmayacağını belirtti. Profesyonel bir sporcunun ve profesyonel bir takımın bu tarz değişikliklerden etkilenmemesi gerektiğini söyleyen teknik adam Tokyo Olimpiyatlarına katılacağı için heyecanlı olduğunu da belirtti.

Güncel Yazılar