Golbol Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye Golbol Kadın Milli Takımı Avrupa İkincisi

Golbol Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye Golbol Kadın Milli Takımı Avrupa İkincisi

14 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Golbol Avrupa Şampiyonası’nda Rusya ile karşı karşıya gelen Türkiye Golbol Kadın Milli Takımı mücadeleyi 5-4 geride tamamlayarak Avrupa ikincisi oldu.

Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) tarafından Samsun’da düzenlenen Golbol Avrupa Şampiyonası’nda final karşılaşmaları tamamlanarak madalyalar sahiplerini buldu.

Yarı final mücadelelerinde İsrail ile karşılaşan Türkiye Golbol Kadın Milli Takımı başarılı bir mücadele sonunda İsrail’i mağlup ederek finale adını yazdırmayı başarmıştı.

Final mücadelesinde Rusya Golbol Milli Takımı ile eşleşen Türkiye Golbol Milli Takımı rakibi ile  Samsun’da mücadele etti.

Golbol Avrupa Şampiyonası final maçları Samsun’un Tekkeköy ilçesinde bulunan Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen karşılaşmalar ile sona erdi. Türkiye Golbol Kadın Milli Takımı, Rusya Golbol Takımı ile olan mücadelesinden mağlup ayrılarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Rusya-Türkiye Golbol Karşılaşmasının Detayları

Rusya-Türkiye Golbol mücadelesinin ilk yarısı her iki takımında kazanma arzusunu ortaya koyduğu anlara şahit oldu. Kafa kafaya mücadele eden her iki takım da adeta kazanmak için ellerinden gelenin fazlasını ortaya koydu.Ancak ilk yarıda öne geçmeyi ve avantajı kazanmayı başaran Rusya Golbol Takımı oldu.

Rusya 3-2 üstünlük sağladığı skor tablosu ile araya gitti. İlk yarıdan skor avantajını eline alan Rusya Golbol Takımı ikinci yarıda da bu avantajı elinden bırakmadı.Rusya, Türkiye Golbol Milli Takımı’na adeta göz açtırmadı.

Ancak Türkiye Milli Takımı’nın da maçı alma arzusu skoru berabere yapamayı başardı. Fakat bu beraberlik fazla uzun sürmedi.Rusya Golbol Takımı  5-4 skor tablosu ile maçı kazanmayı başardı. Rusya Golbol Takımı Avrupa Şampiyonası’ndan birinci olarak altın madalya ile ayrıldı. Türkiye Golbol Kadın Milli Takımı ise ikincilik kazanarak Şampiyonadan gümüş madalya ile ayrıldı.

Golbol Avrupa Şampiyonası Erkekler Mücadelesi

Golbol Avrupa Şampiyonası’nda Erkekler mücadelesi de çekişmeli anlara ev sahipliği yaptı. Final karşılaşması Litvanya ve Ukrayna Golbol Milli Takımları arasında gerçekleşti.

Karşılaşmanın ilk yarısı iki takımın da başabaş mücadelesi ile izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.Kıran kırana geçen ilk yarı skora da yansıdı. Her iki takımda 2-2 skor tablosu ile ilk yarı mücadelesini tamamladı. İkinci yarıya başarılı ataklar  ile başlayan Litvanya Erkek Milli Takımı üstünlük kurmayı  başardı. Litvanya’nın kazandığı üstünlük sonuca da yansıdı.

Litvanya-Ukrayna  karşılaşmasında 6-3 skor üstünlüğü ile kazanan takım Litvanya Milli Takımı oldu. Golbol Avrupa Şampiyonası’nda Litvanya birincilik ile altın madalyanın sahibi olurken Ukrayna Milli Takımı ikinciliği elde ederek  ile gümüş madalyayı alarak ülkesine döndü.Türkiye Golbol Erkek Milli Takımı ise üçüncü olarak  bronz madalyanın sahibi oldu.

Golbol Avrupa Şampiyonası’nda aynı zamanda en skorer oyuncu ödülünü de 31 sayı alan Türkiye Kadın Milli Takımı oyuncusu Sevda Demirel’in oldu.