GÖZTEPE 38. HAFTADA YİNE 10. SIRADA

Süper toto süper Lig’in 38. haftasında İzmir temsilcilerinden birisi olan Göztepe Spor kulübü onuncu sıradaki yerini korudu. Trabzonspor kendi evinde konuk eden Göztepe Spor kulübü rakibi ile eşit sayıda gol attığı için maç berabere tamamlandı ve her iki takımda bir puan alarak sahadan ayrıldı. Göztepe Spor kulübü ve Trabzonspor takımı karşılaşmada on kişi kalarak maça devam etmek durumunda kaldılar.

GÖZTEPE 48 PUANDA

İzmir temsilcisi Göztepe Spor kulübü 38. haftada 48 puana ulaştı. Uzun bir zamandır onuncu sırada yer alan Göztepe Spor kulübü 38. haftayı da onuncu sırada kalarak tamamladı. Onuncu sıradaki yerini sağlamlaştıran Göztepe Spor kulübü Trabzonspor karşısında berabere kaldığı için sahadan bir puan alarak ayrılmak durumunda kaldı.

Karşılaşmanın ilk yarısında gol perdesini aralayan Göztepe Spor kulübü maçın devamında istediği performans sergileyemedi. Maçın ilk golü 45+1’de Adis Jahovic’ten geldi. Ev sahibi takım Göztepe Spor kulübü ilk yarıyı üstün bir şekilde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında Trabzonspor takımı beraberliği sağlayacak golü bulmak için uğraşırken ev sahibi takım Göztepe Spor kulübü ise farkı daha da açacak golü bulmak için sahaya çıktı. Maçın 67. dakikasında Trabzonspor takımı on kişiye düştü.

Berat Özdemir kırmızı kart görerek arkadaşlarını maçta yalnız bırakmak durumunda kaldı. Maçın 67. dakikasından sonra Trabzonspor takımı bir oyuncu eksik olarak maça devam etti. 88. dakikada Trabzonspor takımı skoru eşitledi. Ekuban Trabzonspor adına beraberliği sağlayan golü kaydetti.

Maçın 90. dakikasında bu sefer Göztepe Spor kulübü on kişi kaldı. Nwobodo ikinci sarı karttan kırmızı kart gördü ve maçtan çıkarıldı. Karşılaşma iki gol ve iki kırmızı kartla tamamlandı. Maçın 88. dakikasından sonra başka hiçbir gol pozisyonu olmadığı için maç beraberlik sonucu ile tamamlandı.

Her iki takımda bir puan olarak sahadan ayrıldı. Göztepe Spor kulübü 48 puana ulaştı ve onuncu sıradaki yerini korudu. Konuk takım Trabzonspor ise 64 puana ulaştı ve dördüncü sıradaki yerini sağlamlaştırdı.

GÖZTEPE’NİN KALAN MAÇLARI

İzmir temsilcisi Göztepe Spor kulübü son dört maçına çıkacak. Antalyaspor, Konyaspor, Gençlerbirliği ve 15 Mayıs’ta da final maçına Beşiktaş ile çıkacak. Göztepe Spor kulübü son dört haftasını kayıpsız bir şekilde tamamlamak istiyor.