GÖZTEPE FENERBAHÇE’Yİ KADIKÖY’DE YENDİ

Süper Lig’in 26. haftasında, 21 Şubat Pazar günü Fenerbahçe kendi evinde, kendi sahasında İzmir temsilcisi Göztepe’yi ağırladı. Maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan sarı lacivertli Fenerbahçe maçı kazanmak ve liderlik yarışını bırakmamak için sahaya çıktı.

Maçın kazananı tek golle maçı alan Göztepe ekibi oldu. Fenerbahçe kendi sahasında, kendi evinde yeniden rakibine yenildi ve karşılaşmadan puan almadan sahadan ayrılmak durumunda kaldı. Maç sırasında savunması ve hücumu çok da yeterli olmayan ve aslında en önemlisi de takım içi uyumsuz bir Fenerbahçe izledik.

EROL BULUT KAZANAMIYOR

Erol Bulut ve öğrencileri bir türlü kazanamıyor. Aslında liderlik yarışında yarı kolay yarı zor bir maç olarak gördükleri Göztepe ile karşılaşmalarında havlu atan bir Fenerbahçe Süper Lig’in 27. haftasında oynanacak olan Trabzonspor derbisinde nasıl bir yol haritası izleyecek oldukça merak edilen bir konu.

Maçın ilk yarısının ilk 10 dakikası içerisinde Göztepe’nin hücumu o kadar baskın bir oyun kurdukları için ilk gol 9. dakikada geldi. Göztepeli başarılı oyuncu Halil Akbunur maçın 9. dakikasında müthiş bir şekilde rakip oyunculardan sıyrıldı ve tek başına Fenerbahçe‘nin kalesine doğru depar atmaya başladı.

Fenerbahçe ceza sahası bomboş, sadece Caner Erkin var. Kaleci Altay kalesini boş bıraktı ve topu yakalamak için öne açıldı. Halil Akbunur önce Altay’ı şık bir hareketle geçti sonra da Caner Erkin’in müdehalesine izin vermeden şutunu çekti.

Halil müthiş bir koşudan ve top ile adeta dans ederek rakip kaleye emin adımlarla geldi ve sonuç gol oldu. Göztepe deplasmanda, Kadıköy’de sevinç naraları atmaya başladı. Ünal Karaman takıma oldukça yeni geldi ve bu onun 2. maç başarısıydı.

GÖZTEPE DEPLASMANDA ÖNEMLİ BİR MAÇ KAZANDI

Maçın ilk yarısında başka bir gol pozisyonu olmadı. Fenerbahçe beraberliği bulacak golü aradı ama ne yazık ki bulamadı, Göztepe bastırmayı hiç bırakmadı ikinci gol için adımlar attı fakat onlar da sonuçsuz çıktı. Maçın ilk yarısı Göztepe’nin liderliğinde bitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısında ise değişen bir şey olmadı ve skor 1-0 Göztepe’nin üstünlüğünde bitti. Fenerbahçe 51 puanda kalırken İzmir temsilcisi Göztepe ise 32 puana yükseldi. Bakalım ilerleyen haftalarda nasıl bir tablo futbol severleri bekleyecek.