GranFondo Bisiklet Yarışı

GranFondo Bisiklet Yarışı

19 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

2020 yılı şubat ayından itibaren Türkiye ve dünya corona virüsü ile mücadele ediyor. Corona virüsünün yayılmasının önlenmesi amacıyla spor alanında da yarışlar ve turnuvalar ertelendi/iptal edildi. 1 Haziran tarihinde covid 19 önlemleri ile kontrollü normal yaşama geçilmesiyle sporda da maçlar ve turnuvalar başladı. Bursa’da da corona virüsüne rağmen bisiklet yarışı düzenleniyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Turkcell’in ortak olarak düzenlediği GranFondo Bisiklet Turnuvası 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda olacak. GranFondo Bisiklet Turnuvası’na 2 bin civarı yerli ve yabancı bisiklet yarışcısı katılacak. Bisiklet yarışının başlangıcı Bursa Millet Parkı olacak.

‘’Zaferi Yüreğinde Gücü Pedalında Hisset’’

Bursa Büyükşehir Başkanı Alinur Aktaş ve Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar düzenlenen basın toplantısı ile GranFondo Bursa Bisikleti Turnuvası’nın tanıtımını yaptı.

Bisiklet yarışında kısa ve uzun iki farklı etap bulunacak ve turnuvanın sloganı ‘’Zaferi Yüreğinde Gücü Pedalında Hisset’’ oldu. Bisiklet turnuvası covid 19 önlemleri ile yapılacak. Bisiklet yarışının başlangıç anında sembolik olarak maske takılacak ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edileceği açıklandı.

Güncel Yazılar