GÜMÜŞHANESPOR BAŞKANI OLGUN SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

GÜMÜŞHANESPOR BAŞKANI OLGUN SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

10 Aralık 2020 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Gümüşhane Stadında dün oynanan Zonguldak Kömürspor karşılaşmasının ardından Gümüşhane Spor Kulubü Başkanı takımla birlikte Tekkeköy köyünde bulunan kulüp tesislerine döndü. Edinilen bilgiler doğrultusunda Vahit Olgun, odasındayken saat 19:00 sularında kulüp tesislerine gelerek Olgun’un makamına gelen şüpheli İsmail Köse, Gümüşhanespor başkanı ile tartışmaya başladı.

Yaşanan tartışmanın alevlenmesi ile arbede çıktı ve İsmail Köse, yanında bulunan silahını çıkararak Vahit Olgun’a ateş etti. Olgun, başına, karnına ve bacağına isabet eden silah kurşunları ile yere yığıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Olgun, olay yerine çağırılarak yardım istenen 112 Acil Servis Ekipleri tarafından yapılan ilk müdahaleden sonra Gümüşhane Devlet Hastanesine nakledilerek tedavi altına alındı.

Yaşanan silahlı saldırıyla ilgili sorgulama yapan polisler, olay yerinden uzaklaşan zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

VALİ TAŞBİLEK, OLGUN’UN SAĞLIK DURUMU HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTI

Gümüşhanespor Kulübü Başkanı Vahit Olgun’un uğradığı silahlı saldırı sonrasında kaldırıldığı hastaneyi, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ziyaret etti. Olgun’un sağlık durumu hakkında bilgi alan Vali Taşbilek, basın mensuplarına gerçekleşen saldırının ardından sağlık ekipleri ve güvenlik güçlerinin teyakkuz halinde olduklarını belirtti.

Açıklamalarda bulunan Kamuran Taşbilek: “Gümüşhanespor Başkanımız Vahit Olgun doktorların verdiği bilgiye göre bilincinin açık bir şekilde ameliyata alındı. Ameliyatta belirli müdahaleler söz konusu oldu. Doktorlarımızın verdiği bilgiye göre herhangi bir hayati tehlike bulunmadığı söylendi” ifadelerini kullandı.

HERHANGİ BİR HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Vahit Olgun‘a yönelik silahlı saldırı olayının ardından Olgun’un sağlık durumu hakkında konuştu. Olgun’nun bilincinin açık olduğunu ve ameliyata alındığını ifade eden Taşbilek: “Bu akşam saatlerinde bir silahlı saldırı bilgisi alınması üzerine, başta sağlık ekiplerimiz ve güvenlik güçlerimiz olmak üzere derhal anında müdahale ile hastaneye getirilen değerli Gümüşhanespor Başkanımız Vahit Olgun doktorların verdiği bilgiye göre bilincinin açık bir şekilde ameliyata alındı.

Ameliyatta belirli müdahaleler söz konusu oldu. Doktorlarımızın verdiği bilgiye göre herhangi bir hayati tehlike bulunmadığı söylendi. Gerekeli tıbbi müdahalelerin ardından bu süreci selametle atlatacağımızı düşünüyorum. Güvenlik güçlerimizin çalışmaları neticesinde bir sonuca varacağız sonraki süreçte adli makamlar konuyla ilgilenecek, adli süreç devam eder.

Bize ulaşan bilgiler 2 kişi oldukları yönünde, yapılan çalışmalar neticesinde daha da netleşecek” açıklamasını yaptı.