Hat Trick Futbolcuları

Hat trick futbolcularını sizler için sıralayalım. 21. yüzyılda en çok hat trick yapan maç dünyasının önemli oyuncularını tüm taraftarların merak ettiğini biliyoruz. Spor dünyasında başarılı futbolcular hep ön plandadır ve gözdedir. Transfermarkt istatistiksel araştırmalar yapan bir web sitesi.

Ayrıca Transfermarkt sitesinde futbol dünyası ile ilgili birçok bilgiyi de bulmak mümkün. Transfermarkt istatistiklerine göre 21. yüzyılın en çok hat trick yapan oyuncuları belirlendi.

Hat trick, kelime anlamı olarak üç defa arka arkaya hedeflenmiş olan başarıyı sergileyen sporcuların performansları için kullanılan bir terimdir. İlle de arka arkaya olması da beklenilmek zorunda değil, bu durumda da hat trick kavramının kullanıldığını görüyoruz. Bu konu ile ilgili bilinen bir bilgi ise şöyledir.

İngiltere maçlarında ilk zamanlarda bir futbolcunun maçta 3 tane golü arka arkaya hemen atmasına hat trick denilmekteydi. İngiltere’de gollerin peş peşe olduğu zamanki ana hat trick denilirdi şimdi hemen arka arkaya olması şartı aranmıyor.

Hat Trick Zirvesindeki İsimler

Hat trick yapan, yaptığı başarı ile en çok yapanlar zirvesine girmeyi başaran isimleri sizler için bir araya getirdik. Cristiano Ronaldo 58 rekoru ile birinci sırada. Dünyanın en çok tanınan ve milyonlarca hayran kitlesine sahip futbolcusu Cristino Ronaldo, Portekizli milli futbolcu ve aynı zamanda başka konularda da zirveye girmiş durumda.

Futbol tarihindeki en golcü oyuncu olan Cristiano Ronaldo, 36 yaşındadır ve Manchester United’da forma giymektedir. Lionel Messi 55 rekoru ile ikinci sırada yer alıyor.

Dünyanın en çok takip edilen 2 futbolcusundan biri Ronaldo’dur diğeri ise Messi’dir. 34 yaşındaki genç ve başarılı, FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu ödülünü de alan oyuncu Lionel Messi şu anda Paris Saint Germain’de oynamaktadır.

Luis Suarez 29 rekorla üçüncü sırada yer alıyor. 34 yaşındaki Atletico Madrid’de forma giyen futbolcu Luis Suarez’dir. Uruguaylı milli futbolcu Suarez’den sonra dördüncü sırada yer alan futbolcu 26 rekorla Robert Lewandowski’dir.

Hat Trick En Çok Yapmış Olan 11 Futbolcu

Hat trick yapan Ronaldo, Messi, Suarez, Lewandowski’den sonra 5. sırada yer alan 20 rekorla futbolcu Neymar’dır. 18 rekorla Mario Gomez 6. sırada yer almakta. Klaas Jan Hunterlaar 18 rekorla 7. sırada, 18 rekorla Sergio Aguero 8. sırada, 17 rekorla Zlatan Ibrahimovic ise 9. sırada yer almaktadır.

15 rekorla Harry Kane 10. sırada ve 15 rekor ile Edinson Cavani ise 11. sıraya hat trick en çok yapmış olan 11 futbolcu sıralamasına geçmiştir.