Hatayspor Son Bölümde Bulduğu Gol ile GZT Giresunspor’u Mağlup Etti

Süper ligde devre arasına girerken son 3 iç saha maçından da galibiyet ile ayrılan GZT Giresunspor ile son 5 mücadeleden 4 mağlubiyet ile ayrılmış olan ve sezon başındaki iyi performansının tam zıttı bir performans sergileyen Hatayspor karşı karşıya geldi.

25 Aralık Cumartesi günü saat 16:00’da başlayan mücadeleyi hakem Volkan Bayarslan yönetiminde Çotanak Spor Kompleksinde oynandı. Konuk ekip Hatayspor 0 – 1 skor ile galip gelmeyi başardı ve hem GZT Giresunspor’un serisine son verdi hem de son dönemde almış olduğu kötü sonuçların aksine devre arasına aldığı bu galibiyet ile moralli girmiş oldu.

Maçta ev sahibi GZT Giresunspor daha çok topla oynayan oyunun hâkimi olan ve rakip kalede daha çok pozisyon yakalamış olan taraf olurken Ömer Erdoğan yönetimindeki Hatayspor sezonun ilk bölümünde en iyi yapmış olduğu geçiş hücumlarıyla pozisyon aradı ve bu geçiş oyunlarından da etkili olmayı başardı. Mücadelede ilk yarıda gol sesi çıkmazken 81. Dakikada Mame Diouf’un asistinde Ayoub El Kaabi attığı gol ile takımını galibiyete taşımayı başardı.

İki takım daha önce GZT Giresunspor ev sahipliğinde 7 kez karşı karşıya gelmişti. Bu 7 maçta GZT Giresunspor iç saha avantajını iyi kullanmayı başardı ve 4 maçtan galibiyet ile ayrıldı. Konuk Hatayspor ise 2 maçtan galibiyet ile ayrıldı ve aralarındaki 1 maçta ise galip çıkmadı. 8. Randevuda galip gelen Hatayspor GZT Giresunspor deplasmanındaki galibiyet sayısını 3’e çıkarttı.

Süper ligin ilk devresinde son maçını oynamış olan süper ligin yeni ekibi GZT Giresunspor 6 galibiyet ve 4 beraberlikte kaldı ve 9. Kez sahadan mağlubiyet ile ayrılmış oldu. Süper lige bu sezon yükselen GZT Giresunspor ilk devreyi mağlubiyet ile kapamasına rağmen toplamış olduğu 22 puan ile maç fazlasıyla 13. Sırada yer alıyor.

Hatayspor ise son haftalardaki kötü gidişe dur dedi ve devre arasına aldığı bu galibiyet ile moral bularak girmeyi başardı. 19 maçlık bu serüvende Hatayspor 10 galibiyet elde ederken 2 maçtan ise beraberlik ile ayrıldı ve 7 maçtan da mağlubiyet ile ayrıldı. 32 puan toplamayı başaran Hatayspor maç fazlasıyla 4. Sırada yer alıyor.

GZT Giresunspor İç Sahadaki Galibiyet Serisini Kaybetti

GZT Giresunspor son 3 iç saha maçından 3 galibiyet ile ayrılmış ve oldukça başarılı bir ivme yakalamıştı nitekim iç sahada gelen başarıların ardından deplasman mücadelelerinde de iyi sonuçlar elde edilmişti.

GZT Giresunspor almış olduğu bu mağlubiyet ile iç sahadaki mağlubiyet sayısını da 3’e çıkartmış oldu ve devre arasına girerken moral bozukluğu yaşamış oldu.

Hatayspor İlk Devreyi Moralli Kapattı

Hatayspor son 5 maçta 4 mağlubiyet ve bir beraberlik yaşarken son 2 maçtan da mağlubiyet ile ayrılmıştı. Üst üste gelen kötü sonuçların ardından Hatayspor sezonun ilk bölümünün son maçında GZT Giresunspor karşısında atmış olduğu tek gol ile galibiyet almayı başardı.