HATAYSPOR’DA İLK 3 HAFTA NASIL GEÇTİ

HATAYSPOR’DA İLK 3 HAFTA NASIL GEÇTİ

9 Eylül 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

2021/2022 sezonuna alınan sonuçlar açısından pek iyi başlamayan ancak oyun açısından belirli bir şeyi ortaya koyan Hatayspor’un 3. Hafta itibariyle gösterdiği performans gerçekten jeneriklikti.

Hem atılan goller hem de oynanan oyun açısından çok çok etkileyici bir galibiyeti Alanyaspor karşısında alan Hatay temsilcisinin taraftarları 28 Ağustos gecesini oldukça mutlu geçirmiş olmalılar.

HATAYSPOR’DA İLK 3 HAFTA NASIL GEÇTİ

Hatayspor’da Jenerik

Takımın tam olarak ne istediyse sahaya yansıttığı, Alanyaspor’u neredeyse sahadan sildiği maçta Hatayspor, hücum hattıyla oldukça can yakacağa benziyor. Oynanan maçta her biri birbirinden güzel 5 gol atan takımın bu özgüveni ve deneme hırsı ekran başında ve statta maçı izleyen taraftarlara bu durumun teknik direktör Ömer Erdoğan’ın bir talimatı olup olmadığını da düşündürmeli.

Oturmayan Alanyaspor savunmasını çok iyi analiz ederek üstüne çok iyi giden Hatayspor, bu durumu yetenekli ayaklarla da birleştirince ortaya gerçekten bir futbol şöleni koymuş oldu. Sezona Kasımpaşa beraberliği ile başlayıp Galatasaray yenilgisiyle devam eden ekibin bu tür bir şaşalı galibiyet almış olması ilk iki haftada oluşan kara bulutları dağıttı ve takım çok pozitif bir şekilde milli araya girmiş oldu.

HATAYSPOR’DA İLK 3 HAFTA NASIL GEÇTİ

Üst Düzey Verim

Saba Lobjanidze, Ankaragücü takımından tanıdığımız ve zaten buradaki performansıyla Hatayspor’un radarına girerek transfer edilen bir oyuncu. Hatayspor oyuncuyu rotasyonda mı yoksa ana kadroda mı değerlendirmek için aldı bunu tespit etmek zor ama Ömer Erdoğan da büyük ihtimalle kendisinin bu 3 haftada oynadığı gibi yani sanki 40 yıldır bu takımda oynar gibi oynamasını beklememiştir.

Oynadığı 3 maçta 3 gol ve 1 asistlik performansla Hatayspor’a çok ciddi bir katkıda bulunan Gürcü oyuncunun Alanyaspor karşısında attığı gol de bu sezonun şimdiden en güzel gollerinden biri olmaya aday.

Hücum adına her türlü etkinliği çok rahat bir şekilde sergileyebilen ve Hatayspor’da yaptığı iyi başlangıçla ihtiyacı olan özgüveni sağlayan oyuncu, eğer bu performansı tüm sezona yayabilirse hem kendisini hem de takımını çok farklı bir düzeye taşıyabilme potansiyeline sahip.

Geçen sezon Ankaragücü’nde de etkili performanslar ortaya koyan Lobjanidze, kendisinden ümitli taraftarın bu beklentisini de boşa çıkarmamış oldu.