Hazırlık Maçı Öncesi Corona Virüsü

Hazırlık Maçı Öncesi Corona Virüsü

3 Eylül 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

2019 yılı son aylarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü kısa zamanda dünyaya yayıldı. Aşısı ve ilacı henüz bulunamayan covid 19’un yayılması dünyada ve Türkiye’de durdurulamıyor. Covid 19’un yayılmaya başladığı 2020 yılın ilk aylarında futbol maçları başta olmak üzere maçlar ertelenmişti. Corona virüsü tedbirleri ile ve seyircisiz olarak oynanmaya başlayan maçlar ile futbol kulüplerinde covid 19 vakaları çıkmaya başladı.

Süper Ligin birçok ekibinde futbolcu, teknik ekip ve kulüp çalışanlarında corona virüsü tespit edildi. Futbolda son corona virüsü vakası Samsunspor-Konyaspor hazırlık maçı öncesi tespit edildi.

5 Futbolcu ve 3 İdari Personel

TFF 1. Ligde mücadele eden Samsunspor ile TFF 2. Lig takımı Konyaspor 3 Eylül Perşembe günü (bugün) Samsun 19 Mayıs Stadında hazırlık maçı yapacaklardı. Karşılaşma öncesi iki takımın da futbolcularına ve teknik ekibe yapılan covid 19 testi sonucu iki takımda da corona virüsü tespit edildi. Bu durumda hazırlık maçı oynanmadı.

Samsunspor kulübü ve Konyaspor kulübü sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklama ile covid 19 vakaları nedeniyle hazırlık maçının oynanmayacağını ifade etti. Konyaspor’da 5 futbolcunun ve Samsunspor’da da 3 idari personelin covid 19 testi pozitif çıktı.

Güncel Yazılar