Afyon Belediyespor – Galatasaray Karşılaşması 97-80

ING Basketbol Süper Ligi’nin 12. Haftasında HDI Sigorta Afyon Belediyespor ile Galatasaray karşı karşıya geldi. HDI Sigorta Afyon Belediyespor kendi sahasında Galatasaray’ı ağırladı ve ev sahibi takım 97-80 galibiyet ile sahadan ayrıldı. Afyon Belediyespor ekibi maçı kendi evinde rahatça kazandı.

Galatasaray ekibi son dakikaya kadar savaşsa da maçın galibiyetini alamadı. 97-80 gibi arada az bir farkla yenilen Galatasaray ekibi rakibini hafife alamayacağını maç sonunda anladı.

Bu galibiyet ile HDI Sigorta Afyon Belediyespor ligdeki 6. Galibiyetini aldı. Galatasaray 8. Kez yenilgiye uğradı.

Maç Özeti

Maça iyi bir başlangıç yapan HDI Sigorta Afyon Belediyespor, ilk çeyrekte farkı çift hanelere çıkarmayı başardı. İlk çeyrek 33-20 HDI Sigorta Afyon Belediyespor önde tamamladı. İlk çeyrekten itibaren ev sahibi takım maçta üstünlüğünü rakibi Galatasaray’a karşı korudu.

İkinci çeyrekte de etkili bir performans sergileyen HDI Sigorta Afyon Belediyespor çeyrin ilk 5 dakikasında farkı korudu.

Çeyrek sonuna doğru Galatasaray farkı kapattı. Galatasaray 22 sayı farkı çeyrek sonuna kadar 10 sayıya çekmeyi başardı.

Üçüncü çeyreğe hızlı ve etkili bir şekilde başlayana taraf Galatasary oldu. 10 sayılık farkı kapatan Galatasaray üçüncü çeyrekte ilk kez eşitliği yakaladı.

63-63’lük eşitliği Galatasaray çeyrek sonuna kadar sürdürdü ve çeyrek sonunda 67-68 öne geçti.

Son çeyreğe hızlı başlayan taraf ise HDI Sigorta Afyon Belediyespor oldu. Öne geçen HDI Sigorta Afyon Belediyespor, farkı tekrar açtı. HDI Sigorta Afyon Belediyespor son çeyreğin ilk  buçuk dakikasında farkı 5’e çıkarmayı başardı .

Maçın son bulmasına 3.20 dakika kala HDI Sigorta Afyon Belediyespor farkı 9 sayıya çıkardı ve skor 85 – 76 oldu. Son nölümde Galatasaray dirense de HDI Sigorta Afyon Belediyespor üstünlüğü elinden bırakmadı ve Galatasaray’ı 97-80 mağlup etti.

Maç Detayları

Karşılaşma Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda hakem, Mehmet Keseratar, Can Mavisu, Sinem Tetik’in yönetiminde oynandı.

HDI Sigorta Afyon Belediyespor: Wright 27, Saldivar 19, Egemen Güven 6, Leissner 14, Macura 21, Sinan Sağlam, Berke Aygündüz, Harun Apaydın, Kairys 10

Galatasaray: Alex Tyus 19, Macon Jr 9, Barış Ermiş 4, Motum 14, Göksenin Köksal 7, Hunter 3, Yiğit Arslan 14, Eray Aydoğan 2, Berke Atar 3, Williams 5, Ayberk Olmaz, Caner Erdeniz

1. Periyot: 33-20

Devre: 55-45

3. Periyot: 67-68