Yılmaz Vural Yeniden COVİD-19’a Yakalandı

Yılmaz Vural yeniden Covid-19’a (Yeni tip koronavirüs) yakalandı ve hastaneye kaldırıldı. 1953 Sakarya doğumlu olan Yılmaz Vural üniversiteye kadar olan eğitim-öğretimini Sakarya’da tamamlamıştır. Spor alanındaki lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (1975-1979) almıştır. Ardından yüksek lisans eğitimini Almanya’nın Köln Spor Akademisi’nde tamamlamıştır. (1982- 1993).

Yılmaz Vural aynı zamanda üç çocuk babasıdır. Kendisiyle aynı adı taşıyan oğlu ise PSG İstanbul Academy’de forma giymektedir. İlk teknik direktörlük tecrübesinde 1986 yılında Malatyaspor’da başlayan ve toplamda 29 farklı spor kulübünde görev yapan Yılmaz Vural son olarak ülkemizde Akhisar Belediyespor’u çalıştırmıştı. Teknik direktörlük görevinden 3 Ağustos 2020’de ayrılan Vural, bir süredir sahalardan uzakta yaşamını devam ettiriyordu.

Yılmaz Vural Covid-19’a Tekrar Yakalandı.

Daha önce Haziran 2020 tarihlerinde corona virüse (Covid-19) yakalanan Yılmaz Vural, hastalığı ilk seferinde atlatmış ve hayatına kaldığı yerden devam etmişti. Ancak yeni tip corona virüse (Covid-19) yeniden yakalanan Yılmaz Vural’ın tedavisine Acıbadem Altunizade Hastanesi yoğun bakımında devam ediliyor.

Yılmaz Vural’ın ve Hastane Yetkililerinin Açıklamaları.

Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde başhekim olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu “19 Kasım’da Covid-19 tanısı alarak tedavisine başlanan Yılmaz Vural, ayaktan takip edilmekteyken nefes darlığı gelişmesi nedeniyle, 24 Kasım’da hastanemize yatırılmıştır. Hastanın oksijen ihtiyacının artması üzerine, bugün (27 Kasım) öğle saatlerinde yoğun bakım ünitesine alınarak ventilatör altında takibi devam etmektedir. Hastanın durumu ciddiyetini korumakta olup gelişmeler ailenin izniyle paylaşılacaktır” açıklamasında bulundu.

Yılmaz Vural’ın ailesi ise sosyal medya hesaplarında “Babamız Yılmaz Vural, Covid-19 tanısı aldığı 19 Kasım 2020 tarihinden itibaren tedavi altındadır. Bugün, oksijen ihtiyacının artması üzerine, yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak takibi devam etmektedir. Durumu ciddiyetini korumaktadır. En kısa sürede sağlığına kavuşmasını umut ediyor, dualarınızı bekliyoruz” paylaşımında bulundu.