İngiliz Devi Manchester City’den 10 Yıllık Çılgın Lionel Messi Planı

Geçtiğimiz transfer döneminde Barcelona ile ciddi sıkıntılar yaşayan ve neredeyse yol ayrımına gelen Lionel Messi’ye İngiltere Premier Lig ekibi Manchester City’den çılgın bir teklif geliyor. Bu sezon forma giydiği maçlarda beklenilen performansı veremeyen dünya yıldızının bu durumu geçtiğimiz sezon kulübüyle yaşadığı sorunların devam etmesine dayandırılıyor.

Bu sezon forma giydiği 11 maçta 6 gol ve 2 asistlik perfomans sergileyen Arjantinli yıldız, geçtiğimiz sezon başlangıçlarına göre kendi performansının birkaç adım gerisinde kaldı. Lionel Messi’nin sergilemiş olduğu bu performans doğal olarak Katalan devi Barcelona’nın durumunu da yansıdı. Barcelona, La Liga’da 10 hafta sonunda 11 puan ile 13.sırada yer alıyor.

Durum böyle iken ara transfer döneminde ayrılması hala gündemde olan Lionel Meesi için Manchester City’den çılgın bir teklif geliyor. Manchester City’nin ısrarla kadrosuna katmak istediği Lionel Messi’ye 10 yıllık bir anlaşma planı sunacağı konuşuluyor. 

Manchester City’den Dev Proje

Ara transfer döneminde Katalan devi Barcelona’nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi’nin takımdan ayrılmasına yönelik söylentiler artmış durumda. Pep Guardiola yönetimindeki Manchester City’nin Linonel Messi’nin yeni durağı olma noktasında favori gösteriliyor. Sportsmail gazetesi Manchester City’nin Lionel Messi ile 10 yıllık bir anlaşma yapmak istediğini duyurdu.

Eğer Lionel Messi Manchester City ile anlaşırsa, ilk etapta Pep Guardiola yönetimindeki takımda forma giyecek. Dünya yılıdızı daha sonra ise dünya üzerinde 10 farklı kulübe sahip City Football Group ile farklı projelerde çalşacak. Manchester City forması giydikten sonra projenin ikinci etabında Messi’nin ABD MLS ekiplerinden New York City forması giymesi bekleniyor.

Bundan sonra da Avustralya, Çin, Hindistan ve Japonya’da futbol yatırımları olan City Football Group’un, Lionel Messi’yi bir futbol elçisi rolünde aktif şekilde görevlendirmesi konuşuluyor.

Diğer Hedef Jack Grealish

İngiltere Premier Lig’de ismi sıklıkla Chelsea ve Manchester United ile anılan Aston Villa’nın yıldızı Jack Grealish için Pep Guardiola yönetimindeki Manchester City’nin de devreye girdiği belirtildi. Aston Villa formasıyla harika bir sezon geçiren Jack Grealish’e Manchester City’nin de ilgisi sürüyor. İngiliz basınından Mirror’a göre, Manchester City bu sezon şu ana kadar Aston Villa formasıyla çıktığı 9 lig maçında 5 gol ve 6 asistlik katkı sağlayan Grealish’i Pep Guardiola’nın da kadroda görmek istediği belirtildi.