2020 yılı

İbrahimovic Covid 19’a Yakalandı

Türkiye ve dünya 2020 yılı ilk aylarından itibaren covid 19 ile mücadele ediyor. İlacı ve aşısı olmayan corona virüsü durdurulamayan bir hızla yayılıyor. Spor dünyasında da her gün farklı branşlarda sporcuların covid 19 testi pozitif çıkıyor. Şubat ayında Avrupa’da corona virüsü ilk olarak İtalya’da yayılmaya başlamış ve İtalya ligi Serie A maçlarını durdurmuştu. 2020-2021 futbol sezonuna hazırlanan İtalya Serie A’da Milan takımında iki futbolcuda corona virüsü tespit edildi.

Zlatan İbrahimovic ve Duarte’nin covid 19 test sonuçlarının pozitif çıktığı Milan Kulübü tarafından açıklandı. İki futbolcunun da tedavilerine başlandığı ve karantinada oldukları belirtildi. Milan Kulübü takımdaki diğer futbolcuların ve teknik heyetin test sonuçlarının negatif olduğunu da açıkladı.

‘’Covid 19’un Bana Meydan Okuma Cesareti’’

Zlatan İbrahimovic ve Duarte Milan’ın UEFA Avrupa Ligi maçında forma giyemeyecekler. Zlatan İbrahimovic sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda covid 19 testinin sonucunun pozitif çıktığını açıkladı ve corona virüsünün kendisine meydan okuma cesaretinde bulunduğunu da ifade etti. 38 yaşındaki futbolcu covid 19’un kendisine meydan okuma fikrinin kötü bir fikir olduğunu da belirtti.

Güncel Yazılar