Inter Deplasmanda Beraberliğe Razı Oldu


İtalya Serie A’nın 3. Haftasında Inter, 12 Eylül Pazar günü deplasmanda Sampdoria’ya konuk oldu. Stadio Comunale Luigi Ferrais’te oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklık atılan goller ile 2 – 2 berabere sona erdi.


Konuk takım Inter’in gollerini Dimarco ve Martinez atarken; ev sahibi Sampdoria’nın gollerini ise Yoshida ve Augello kaydetti. Bu sonuç ile birlikte konuk takım Inter, Serie A’da ilk beraberliğini almış oldu. Öte yandan ev sahibi Sampdoria ise Serie A’da ikinci beraberliğini elde etmiş oldu.


Gol Dakikaları


İtalya Serie A’nın 3. Haftasında oynanan mücadelenin 18. Dakikasında konuk takım Inter, Federico Dimarco’nun atmış olduğu gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 33. Dakikasında ise ev sahibi Sampdoria, Maya Yoshida’nın attığı gol ile rakibine karşılık vererek mücadelede skoru 1 – 1 yaptı.


İlk yarının sonlarına doğru konuk takım Inter, maçın 44. Dakikasında Nicolo Barella’nın asistinde Lautaro Javer Martinez’in attığı gol ile karşılaşmada bir kez daha 2 – 1’lik skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 2 – 1’lik skor ile sona erdi. Maçın 47. Dakikasında ev sahibi Sampdoria, bu kez Bartozs Bereszynski’nin asistinde Sampdoria’nın attığı gol ile karşılaşmada bir kez daha 2 – 2’lik eşitliği yakalamış oldu.


Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca konuk takım Inter, deplasmanda kozlarını paylaştığı takibi Sampdoria ile yenişemedi ve karşılaşma 2 – 2’lik skor ile berabere sona erdi.


Inter Puanını 7 Yaptı


İtalya Serie A’nın 3. Haftasında oynanan karşılaşmada ev sahibi Sapmdoria’da Thosrby, Berezynski, Colley ve Silva; konuk takım Inter’de ise Brozovic, Edin Dzeko, Correa ve Arturo Vidal maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.


Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede alınan sonuç neticesinde takımlar 1’er puanı paylaştılar. Böylece konuk takım Inter, Serie A’da puanını 7 yaptı ve dördüncü sıraya yerleşti. Ev sahibi Sampdoria ise 2 puan ile on beşinci sırada kaldı.