İSTANBUL BAŞAKŞEHİR 0 – 0 ALTAY

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR 0 – 0 ALTAY

28 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper lig de 14. Haftanın açılış karşılaşmasında İstanbul Başakşehir ile İzmir ekibi Altay  Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’ nda karşı karşıya geldiler.

İki takım zorlu karşılaşmada golsüz beraberlik ile 0 – 0 lık skor ile sahadan puanları paylaşarak ayrıldılar.

Ev sahibi ekip İstanbul Başakşehir genç teknik adamları Emre Belözoğlu ile süper lig de ilk puan kayıplarını yaşamış oldular.

Bu karşılaşma sonunda konuk ekip Altay süper lig de ki puanını 17 ‘ ye çıkarırken ev sahibi ekip İstanbul Başakşehir ise 22 puana yükseldiler.

İSTANBUL’DA GOL SESİ ÇIKMADI

Süper lig de 14. Haftanın açılış karşılaşmasındaİstanbul Başakşehir ile İzmir ekibi Altay karşılaşması başladığı gibi bitti.

İki takım içinde özellikle Altay için oldukça önemli olan karşılaşmadan gol sesi çıkmadı ve iki takım da 1 er puana razı oldular.

Ev sahibi takım genç teknik adamları Emre Belözoğlu ile süper lig de üst süte kazanarak 5’ te 5 yapan takım bu hafta Altay karşısında ilk kez puan kaybı yaşadılar.

İstanbul Başakşehir ‘ de genç teknik adam Emre Belözoğlu’ nun gelmesi ile süper lig de ki son karşılaşmada da özellikle gördük ki Tolga Ciğerci, Mahmut, Berkay, Hasan Ali ve Ömer Ali gibi birçok kişi tarafından yetersiz görülen oyuncular ile bu kadar dominant oynayan bir takım çıkarmak kolay iş değil. Bu gelişim özellikle Emre Belözoğlu ile beraber daha net görülmeye başlıyor. Bu zorlu karşılaşmada skor ne olursa olsun genç teknik adam Emre Belözoğlu her geçen hafta daha etkili bir takım yaratıyor.

İstanbul Başakşehir’ de bugün Altay karşısında genç teknik adam Emre Belözoğlu kalede görmeye alışık olmadığımız Muhammed Şengezer ‘ e şans verdiğini gördük.

Konuk ekip Altay ise tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli ile haftalardır istediği oyunu yansıtamadıkları 5 – 3 – 2 ile sahadaydılar.

BAŞAKŞEHİR İLK KEZ TÖKEZLEDİ

Ev sahibi takım İstanbul Başakşehir karşılaşmanın başlama düdüğü ile beraber topun ve oyunun hakimi oldular. Konuk ekip Altay ise rakibin arka alandaki bıraktıkları boşlukları L. Kappel ile kontra atak fırsatlarını kovalayarak gol aradılar.

Karşılaşma sonunda topla oynama yüzdesine bakıldığında Ev sahibi takım İstanbul Başakşehir % 80 yakın topa sahip olarak üstünlüklerini saplamış ola bilirler ancak Altay ‘In kapana savunmasını açmakta zorlandılar.  Karşılaşmada Ev sahibi İstanbul Başakşehir rakip yarı sahada daha çok olan takım olmasına rağmen karşılaşamaya en az 1 puan almak için çıkan Altay savunması gole izin vermedi.

Karşılaşmada Altay için 1 puan alması oldukça önemli bir iş olurken İstanbul Başakşehir 2 puanı bıraktığı için oldukça üzülmüş olmalılar.

Gelecek hafta Altay Galatasaray ‘a konuk olacakken İstanbul Başakşehir ise zorlu Hatayspor deplasmanında puan arayacaklar.