covid 19

İstanbulspor’dan Anlamlı Öneri

2019 yılı sonunda Çin’den başlayan covid 19 kısa zamanda tüm dünyaya yayıldı ve her gün corona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı katlanarak artmaya başladı. Aşısının ve tedavisin bulunamaması küresel salgının yayılmasını hızlandırdı. Küresel salgın corona virüsü temas yoluyla bulaşan bir hastalık olduğu için en büyük tehlike altında olanlar sağlık çalışanlarıydı.

Corona virüsü ile mücadele eden ülkelerde sağlık çalışanları da enfekte oldu ve binlerce sağlık çalışanı hayatını kaybetti. 11 Mart tarihinde Türkiye’de görülmeye başlayan corona virüsünde Türkiye’deki sağlık çalışanlarından da kayıplar yaşandı. Çapa Tıp Fakültesinde görevli Doktor Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu da Türkiye’deki ilk covid 19 hastalarını tedavi eden doktordu ve Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu da corona virüsü sebebiyle 1 Nisan 2020 tarihinde hayatını kaybetti.

İstanbulspor Kulübü sağlık çalışanlarının küresel salgın döneminde fedakâr çalışmaları ve Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu anısını yaşatmak amacıyla anlamlı bir öneride bulundu.

Sağlık Çalışanlarının Simgesi Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu

İstanbulspor Kulübü futbol sezonunun olağanüstü çaba ve özveri ile çalışan sağlık çalışanlarına adanmasını söyleyerek tüm sağlık çalışanlarının fedakâr hizmetlerinin simgesi olan Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu’nun isminin de Süper Lig’e verilmesini önerdi. Sarı siyahlı kulübün bu önerisinin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından değerlendirilmesi bekleniyor.