Lionel Messi

Messi Barcelona’dan Ayrılıyor mu?

Dünya futbolunun en çok konuşulan futbolcusu olan Barcelonalı futbolcu Lionel Messi transfer iddiası ile gündeme geldi.  Messi’nin Barcelona’dan transfer olacağı haberleri üzerine gözler Messi’nin üzerine çevrildi ve yeni takımının ne olacağı merak konusu olmaya başladı. Los Angeles Galaxy takımı Messi’nin transferi için görüşmeler başladığı alınan haberler arasında bulunuyor.

Major Futbol Ligi kulüplerinden ve şu an Milan’a transferi olan Zlatan İbramovic’in takımı olan Los Angeles Galaxy Messi’yi takımlarına dahil etmek için çalışmalara başladı. Los Angeles Galaxy takımı Messi’nin transferi ile takımda İbramovic’in boşluğunu doldurmayı düşünüyor. Los Angeles Galaxy ile sözleşmesi biten Zlatan İbramovic Milan ile transfer görüşmeleri sonucu forvetin Milan ile 1,5 yıllık sözleşme imzalayacağı açıklanmıştı.

Manchester City’nin Lionel Messi Engeli

Los Angeles Galaxy kulübü yetkilileri Messi’yi transfer etmek için ön görüşmeyi Messi’nin babasıyla yaptığı biliniyor. Lionel Messi’nin Barcelona ile sözleşmesini uzatmama sebebi olarak Barcelona kulübü yönetimi ile anlaşamaması ve aralarında sorunlar olması gösteriliyor. Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayrılacağı gündeme gelince Manchester City’nin de Messi’i kadrosuna dahil etmek isteğinde olduğu konuşulmuştu. Manchester City’e UEFA tarafından verilen ağır cezalar ve yaptırımlar Manchester City’nin Lionel Messi hayallerini suya düşürdü. UEFA’nın cezaları sebebiyle Manchester City Lionel Messi’nin transferini rafa kaldırmak zorunda kaldı.