Wuhan

İtalya Serie A’da Corona Virüsü

2019 yılının sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüsü Çin ve Wuhan’dan dünyaya yayıldı. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere hızla yayılmaya devam eden corona virüsü Avrupa’da başta İtalya olmak üzere birçok ülkede ölümlere yol açtı. Dünya üzerinde corona virüsünden ölenlerin sayısı 3500 kişiye ulaşıyor ve her gün ölü sayısı artmaktadır.

Avrupa’da corona virüsünün en çok görüldüğü ülke olan İtalya’da virüs sebebiyle ölen kişilerin sayısı her gün artarken ölümlerin artmaması ve virüsün yayılmasını önlemek amacıyla önlemler alındı. Bu önlemlerden biri de İtalya Serie A’daki bazı maçların ertelenmesiydi. Geçen hafta olan 4 maç virüs sebebiyle oynanmadı ve bu hafta oynanacak lig maçlarından da oynanmayacak maçlar bulunuyor. İtalya Kupası maçları da corona virüsünden ertelendi.

Juventus Futbolcularında Corona Virüsü

İtalya Serie A’da 2. Sıradaki takımı Juventus’un U23 takımında 3 futbolcuda corona virüsü tespit edildi. Juventus’un bütün takımlarında tetkikler yapıldı ve Juventus’un A takımında virüs bulaşan futbolcu var mı sorusu tetkik sonuçlarına göre cevap bulacak. Juventus takımında antrenman ve idmanlar yapılmıyor.

İtalya’da birçok bölge karantina altına alınırken okullar da tatil edildi.