İTALYA VE TÜRKİYE EURO 2020’DE

Euro 2020 heyecanlı 11 Haziran Cuma akşamı itibari ile başlıyor. İtalya ve Türkiye milli takımları arasında oynanacak olan ilk maçta başlayacak olan Euro 2020 heyecanı bir ay boyunca tüm dünyayı etkisi altına alacak.

İtalya ve Türkiye arasında oynanacak olan maçla Euro 2020 heyecanı başlayacak ve ilk maçı hangi ülke takımı kazanacak sonrasında oynanacak olan heyecanlı maçlarda hangi ülke takımlarının yüzü gülecek hangi ülke takımları mutsuz bir şekilde sahadan ayrılacak şimdiden merak ediliyor. Uzun bir aradan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınının ardından milli takımlar aracılığıyla oynanan ve tüm dünyayı etkisi altına alan turnuvalar oldukça heyecan verici.

EURO 2020’DE HAZIRLIK MAÇLARI

Türkiye milli takımı, bizim çocuklar Euro 2020 öncesi üç hazırlık maçına çıktı. Hazırlık maçları her ülkenin kendi özelinde ayarladı başka milli takımlarıyla çıktığı maçlar. Bu hazırlık maçlarında önemli olan puan kazanmak değil zaten puan tutulmayan maçlar. Bu hazırlık maçlarının önemi takımların kendilerini ve performanslarını görmesi aynı zamanda da teknik direktörleri normal maçlarda daha az süre verdikleri oyunculara şans vererek onların da performanslarını görmek istemesi. Türkiye milli takımı, bizim çocuklar üç hazırlık maçına çıktı ve bu üç hazırlık maçının ikisini kazanarak birinde de beraberlikle sahadan ayrıldı.

Türkiye milli takımı son olarak Almanya’da Moldova ile hazırlık maçına çıktı. Moldova karşısında oynadığım maçta iki gol atarak ve kendi kalesinde hiç gol görmeden 90 dakikayı tamamlayan Türkiye milli takımı başarılı bir performans sergiledi. İtalya maçı öncesinde moral depolayan Türkiye milli takımı İtalya maçını başka bir performans ve başka bir sistem ile çıkacaklarını söylediler. Şenol Güneş öğrencileri İtalya maç için oldukça yoğun bir şekilde hazırlanıyorlar. Antalya kampında da yoğun bir şekilde hazırlanan Türkiye milli takımı Almanya’daki kampta da bu yoluna devam ediyorlar.

EURO 2020’DE İLK MAÇ

Avrupa futbol Şampiyonası Euro 2020’de ilk maç 11 Haziran Cuma akşamı saat 20:00’de İtalya ve Türkiye arasında oynanacak. İtalya milli takımı ve Türkiye milli takımı arasında oynanacak olan bu karşılaşma Roma’da görülecek. Milli maçlarının yayım sorumlusu TRT Spor üzerinden bu yayınların canlı bir şekilde naklen kendi saatinde izleyebilirsiniz.10 biraz İran cuma akşamı tüm Türkiye TRT ekranlarına kitlenecek milli takım Türkiye’yi desteklemek için maçı izleyecek. Oldukça heyecan verici bir süreç bizi bekliyor ve tüm dünyanın merakla beklediği Euro 2020 heyecanı 11 Haziran Cuma akşamı İtalya ve Türkiye takımı arasında oynanacak olan maçla da başlamış olacak.