İyiliksever Messi

İyiliksever Messi

10 Mart 2020 Kapalı Yazar: MedyaSpor

This content has been archived. It may no longer be relevant

Futbol dünyasının efsane futbolcusu Ronaldinho ismiyle bilinen Brezilyalı Ronaldo de Assis Moreira Paraguay’a giriş yaparken sahte pasaport kullandığı için tutuklandı. Sahte pasaport düzenlemek iddiasıyla gözaltına alındığı ve tutuklandığı ve Ronaldinho’yla beraber kardeşi Assis’in de aynı iddia ile tutuklandığı da açıklandı.

Paraguay’da bir etkinliğe katılmak için ülkeye giden Ronaldinho ve kardeşi Assis konaklama yapılan otelde yapılan kimlik kontrolü sonucu sahte pasaport kullandıkları iddiasıyla gözaltına alındılar. Gözaltına alınmasının ardından iki kardeş 6 ay hapis kararı ile tutuklanmıştı.

Ronaldinho 2015 yılında futbolu bırakmış ve futbol hayatı boyunca Barcelona, Paris Saint Germain ve Milan takımlarında oynamıştı.

Messi’den 4 Milyon Euro

Spor dünyasını ve futbol dünyasının diğer efsanevi futbolcusu Arjantinli Lionel Messi Ronaldinho’nun tutuklanması ile ilgili olarak harekete geçti. Messi Ronaldinho’nun hapisten çıkarılması ve tutuksuz olarak yargılanması için 4 milyon Euro harcayarak avukat tutarak ne gerekiyorsa yapılmasını istedi. Messi’nin futbol kariyerine ilk başladığı dönemlerde Ronaldinho’yla beraber forma giydiği ve Messi’de Rodaldinho’nun ayrı bir yeri olduğu bilinmekteydi.

Messi’nin Ronaldinho’nun Brezilya’da olan 9 milyon Euro borcunu da ödediği alınan bilgiler arasındadır. Messi’nin başarılı futbolu yanında yardımsever yönünü de göstermesi ünlü futbolcunun taraftarları ve sevenlerini mutlu etti.