Wuhan

İzmir Kulüplerinden Örnek Davranış

2019 yılı son günlerinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan covid 19 kısa zamanda dünyaya yayıldı. Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği corona virüsü 11 Mart tarihinde Türkiye’de görülmeye başladı. Corona virüsünün yayılmasının önlenmesi için alınan önlemler kapsamında birçok kişi ekonomik olarak zor duruma düştü. Covid 19 sebebiyle kapanan işyerleri ya da üretime ara veren işyerleri sebebiyle işsiz kalan vatandaşlar zor günler geçirmeye başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi de sosyal belediyeciliğin güze bir örneğini sergileyerek zor durumda kalan vatandaşlarına yardım etmeye başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Biz Varız kampanyası ile hazırlanan erzak paketlerini ihtiyaç sahipleri ve dar gelirli kişilere dağıtıyor. İzmir halkının dayanışması ve yardımseverliği ile büyüyen bu kampanyaya bir destek de İzmir Spor Kulüplerinden geldi.

‘’Spor Kulüplerine Desteğimiz Olacak’’

İzmir spor kulüpleri Karşıyaka, Göztepe, Altay, Göztepe, Altınordu ile Menemenspor Biz Varız Kampanyası’na 1200 erzak paketi ile destek verdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı bu destekleri için İzmir kulüplerine teşekkür etti. Tunç Soyer pandemi süresince özellikle amatör spor kulüplerinin ekonomik olarak zarar gördüğünü de dile getirerek bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği olacağını da belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Askıda Fatura ve Halkın Bakkalı gibi yardım kampanyaları da çok sayıda ihtiyaç sahibi kişiye ulaştı.

Güncel Yazılar