Joan Laporta Yeniden Başkan Olmayı Hedefliyor

Barcelona’da seçim heyecanı yaşanmaya devam ediyor. Katalon devinde 5 Haziran 2003 ile 30 Haziran 2010 tarihleri arasında 38. başkan olarak görev yapan Joan Laporta, Barcelona’nın başkanı olabilmek için tekrardan aday olmuştu.

Başkanlık süresi bittikten sonra görevi Sandro Rosell’e devreden Joan Laporta, o tarihten bu yana aday olmamıştı. Fakat yapılan olan bu son seçime adaylığını koyan Joan Laporta, Barcelona ve takımın efsanesi Lionel Messi ile ilgili birtakım açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere Barcelona’da yaşanan seçim heyecanının yanı sıra takımın yıldızı Lionel Messi’nin de geleceği tartışılıyor.

Arjantinli yıldız Lionel Messi’nin 6 ay sonra Barcelona ile olan sözleşmesi sona erecek ve hala ismi Manchester City ve PSG gibi diğer büyük kulüplerle anılmaya devam ediyor.

Joan Laporta, Messi Hakkında Konuştu

Barcelona’nın eski başkanlarından Joan Laporta, en son yapılacak başkanlık seçimi için adaylığını koymuştu. Yeniden başkan seçilmek için uğraşan Joan Laporta, Arjantinli yıldız Lionel Messi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Joan Laporta, bir yandan Lionel Messi’yi Barcelona’da kalmaya ikna edebilecek tek kişinin kendisi olduğunu söylerken bir yandan da özellikle geçtiğimiz aylarda Lionel Messi’ye Barcelona tarafından defalarca yalan söylendiğini belirtti.

Yaptığı açıklamaların devamında ise; “Kulüp, ona defalarca yalan söyledi ve üstelik işler herkesin istediği gibi gitmedi. Messi, kariyerinde hala başarılı olmak ve kupalar kazanmak istediği bir noktada bulunuyor.

Messi, tekrar Şampiyonlar Ligi’ni kazanmasını sağlayacak kadar iyi bir takımda oynamıyor. Onu, başka bir kulübün forması altında da düşünemiyorum.

Onunla kulüp arasındaki hikaye o kadar güzel ki, yeni gelen başkan bunun devam etmesini sağlamak zorunda. Umarım onu takımda kalmaya ikna edebilirim ve seçilebilirim.

Elimde onun güveni var ve bu büyük bir koz. Yaptığım teklifin gerçek olacağını biliyor ve yerine getireceğim. Bunun çok yardımcı olacağını ve diğer adaylara göre bir avantaj olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Lionel Messi’nin Sezon Performansı

Arjantinli yıldız Lionel Messi, bu sezon İspanya La Liga’da Barcelona formasıyla 18 maçta sahaya çıktı. Messi, bu 18 maçın 17’sine ilk 11’de başlarken, 7 gol ve 3 asistlik bir performans sergiledi.

Bu performans Messi’nin, son yıllardaki en kötü lig başlangıcı performansı oldu. Öte yandan bu sezon Şampiyon Ligi’nde 4 maçta forma giyen Arjantili yıldız, 3 gol ve 2 asistlik bir performans ortaya koydu.