Jordan’dan Sağlık Merkezi Yapımı İçin Büyük Yardım

NBA’e göre “Tüm zamanların en iyi basketbolcusu” ünvanına sahip Michael Jordan, NASCAR (Jordan Amerikan Ulusal Stok Otomobil Yarışları) sonrasında memleketi Wilmigton’a iki sağlık merkezi yapılması için 10 milyon dolarlık bağış yaptığını açıkladı.

ABD’li Basketbolcu Michael Jordan, basketbolda gösterdiği başarılar sonrasında adından bahsettirmeye devam ediyor. Jordan sporun farklı alanlarına yönelirken bir yandan da sosyal sorumluluk projelerine destek oluyor. Kurduğu takımla NASCAR’a katılan Jordan, tarihi yarıştan sonra Kuzey Carolina’da iki sağlık merkezi açılması için 10 milyar dolar bağışladığını açıkladı.

Sigortasız Kişiler de Hizmet Alabilecek

Michael Jordan’ın bağışıyla Kuzey Carolina’ya yapılacak olan sağlık merkezlerinin 2022 yılında açılması planlanıyor. Bu merkezde Jordan’ın doğduğu yer olan Wilmington’ın New Hanover County bölgesinde yaşayan eksik sigortalı ve sigortasız kişiler de hizmet alabilecek.

Jordan daha önce Novant Health tarafından yürütülen bir kampanyaya 7 milyon dolar bağışta bulunarak Charlotte’ta iki sağlık merkezinin açılması için de öncülük etmişti. Bu sağlık merkezlerinde şimdiye dek 4 binden fazla hastaya ücretsiz hizmet verildi.

Ayrıca bu merkezlerde yaklaşık 14 bin kişiye Covid-19 taraması yapıldı ve yaklaşık bin kişiye de Covid-19 tedavisi için ilaç sağlandı.

Herkes Kaliteli Sağlık Hizmetlerine Erişebilmeli

NBA’ın unutulmaz oyuncusu Michael Jordan konuya ilişkin yaptığı açıklamada kırsalda yaşayan, maddi durumu yetersiz olan, sigortası olmayan insanların da kaliteli sağlık hizmetlerine erişebilme hakkının olduğunu vurguladı.

Aynı zamanda kariyeri boyunca ona destek olan ve kalbinde özel bir yere sahip olan Wilmington’a, desteklerinden dolayı teşekkür etme fırsatı bulmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Jordan’ın Takımı 17. Oldu

Basketbolun efsane ismi Michael Jordan, basketboldan sonra farklı alanlarda da kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Sporun en çok kazanan isimlerinden olan Jordan kurduğu takım ile NASCAR’a katıldı.

Jordan, yarım yüzyıllık bir organizasyon olan NASCAR’a ilk siyahi başkanı unvanıyla katıldı. Jordan’ın takımı Bubba Wallace’nin kullandığı araçla pistte yerini aldı. Wallace da pistin tek siyahi sürücüsüydü. Jordan’ın takımı ilk kez katıldığı NASCAR’ı 43 araç içerisinden 17. sırada tamamladı.