KADIKÖYDE EROL BULUT MAZİSİ

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de Erol Bulut’un teknik direktörlük yolculuğu dün, 25 Mart Perşembe günü itibari ile sonlandı. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’de Erol Bulut geçti Erol Bulut’un ardından nasıl bir performans sergileyecekleri Erol Bulut’un başarısızlıkları olarak lanse edilen süreçleri Fenerbahçe yönetimi yenilenen haliyle toparlayacak mı şimdiden merak ediliyor.

45 yaşındaki teknik direktör Erol Bulut Fenerbahçe yönetimine sezon başında dahil olmuştur. Teknik direktör lük kapsamında Fenerbahçeli iki yıllık sözleşme imzalayan Erol Bulut daha sözleşmesi tamamlanamadan takımı ile yollarını ayırmaya karar verdi. Fenerbahçe yönetimi ile beraber alınan bu ortak kararın ardından yollar ayrıldı ve Fenerbahçe dün takımıyla vedalaştı.

KADIKÖYDE BULUT BAŞARISIZLIĞI

Fenerbahçe’de Erol Bulut yönetiminde her ne kadar deplasman başarısı oldukça yüksek olsa da Kadıköy’de, kendi evlerinde ne yazık ki istedikleri başarıyı alamadılar. Kadıköy’de oynadıkları maçlarda altı mağlubiyet ve iki beraberlik alarak ayrılan Fenerbahçe ekibi Kadıköy laneti olarak adlandırılan bir tanımlamaya maruz kaldılar.

Bir süre sonra artık kendi evlerinde oynanan maçlarda korkar bir hale gelen Fenerbahçe ekibi deplasmanda oynadıkları maçlarda daha iyi bir performans sergilediler. Şu zamana kadar deplasman başarısı en yüksek orana sahip bir Fenerbahçe izledik biz Erol Bulut’un bunu da büyük bir etkisi vardı. 2,40 gibi bir orana sahip olan Fenerbahçe aynı başarıyı aynı performansı kendi evinde oynadığı maçlarda gösteremedim.

Süper toto süper Lig’in 18. haftasında 35 puana ulaşan Fenerbahçe zirveye Beşiktaş ile paylaştım. Sonrasında 21. haftada beş puana ulaşan sarı lacivertli Fenerbahçe gibi Beşiktaş’ı geride bırakarak liderlik koltuğuna tek başına geçtim. Fakat zirve koltuğunda tek başına Oturdu dönem çok uzun sürmedi.

Süper toto süper Lig’in 24. haftasında Galatasaray kendi evinde ağırlayan Fenerbahçe bu darbeyi bir golle kaybedince averaj puanı ile üçüncü sıraya düştü. 24. haftada üçüncü sıraya gerileyen Fenerbahçe bu haftadan sonra tekrar liderlik koltuğuna oturamadı.

FENERBAHÇE’DE YENİ DÖNEM

Erol Bulut’un ardından Fenerbahçe’de Emre Belezoğlu dönemi başlayacak. Sezon sonuna kadar Emre Belezoğlu ile takımı yönetecek olan Fenerbahçe ekibi yeni teknik direktör arayışına girdi. Erol bulut yönetiminin ardından Fenerbahçe de değişen bir şeyler olacak mı ya da şampiyonluk yarışına tekrar asılıp şampiyonluk kupasını kaldırabilecek mi şimdiden merak ediliyor.

Erol Bulut’un bundan sonraki kariyer yolculuğu nasıl olacak hangi takımı ile anlaşılacak şimdiden merak ediliyor.