corona virüsü

Kadın Güreşçide Covid 19

Dünyada ve Türkiye’de hızla yayılan corona virüsü spor dünyasında da yayılmaya devam ediyor. Dünyada spor faaliyetlerinin ve spor turnuvalarının ertelenmesine ve iptal edilmesine neden olan covid 19 sporcularda da sık tespit edilmeye başladı. Türkiye’de Süper Lig ve TFF 1. Ligin birçok takımındaki futbolcularda tespit edilen corona virüsü sporun her dalı ile uğraşan sporcuları etkisine aldı.

Son olarak Türkiye Güreş Federasyonu’na bağlı bir kadın güreşçinin covid 19 testi pozitif çıktı. Gençler Kadın Milli Kampı’nda hazırlık yapan Niğde Demirkazık’ta covid 19 tespit edildi.

Temaslılar da Karantinada

Türkiye Güreş Federasyonu 5 Ağustos’ta başlayan Gençler Kampı’ndan önce kampa katılacak güreşçilere corona virüsü testi yaptırdı. Test sonuçlarına göre bir güreşçinin test sonucu pozitif çıktı ve güreşçinin diğer sporculara virüsü bulaştırmasının önüne geçilmiş oldu. Niğde Demirkazık adlı kadın güreşçiye ikinci defa test yapıldı ve yapılan ikinci test sonucu da pozitif çıktı. Kadın güreşçi karantinaya alındı ve tedavisine başlandı. Niğde Demirkazık’ın bu süreçte temasta olduğu 4 kişi de karantinaya alındı.

Güncel Yazılar