Kadın Milli Sporcularımız Finale Yükseldi

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası bu sene Türkiye’nin Mersin şehrinde düzenlenmeye başlandı. Mersin’nin Olimpik Cimnastik Salonu’nda düzenlenen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın birinci gününde, büyükler kategorisi adı altında eleme müsabakaları gerçkeleştirildi.

Birinci günde gerçekleştirilen bu eleme müsabakalarında ülkemizi Milli takım adına Göksu Üçtaş Şanlı, Dilara Yurtdaş, Ece Yağmur Yavuz, Cemre Kendirci ve Bilge Tarhan temsil etti.

Eleme maçlarına çıkan bu başarılı Milli sporcularımız, yer, denge, atlama masası ve asimetrik paralel aletinde performanslarını sergiledi.

Gerçekleştirilen bu müsabakalar ve sergilenen performanslar neticesinde Türkiye, büyük kadınlar kategorisinde 4. sırada yer alarak Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda finale yükselmeyi başardı. Bu sene kadın sporcularımız başarıları ile göz dolduruyor.

Başarılı performanslar ortaya koyan Milli sporcularımızdan Dilara Yurttaş, Bilge Tarhan, Göksu Üçtaş Şanlı, sırasıyşa atlama masası aletinde, denge aletinde ve yer aletinde adlarını finale yazdırmayı başardılar. 

Türkiye 4. Sırada Yer Aldı

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası bu sene Mersin’de organize edilmeye başlandı. Gerçekleştirin bu şampiyonada, yeni tip koronavirüs (covid-19) tedbirleri göz ardı edilmiyor.

Alınan önlemler eşliğinde, Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın birinci gününde büyükler kategorisi altında eleme müsabakaları oynandı.

Sonuçlar neticesinde Milli sporcularımız adını finale yazdırmayı başarırken, Türkiye ise takımlar bazında alınan puanlar neticesinde 4. sırada yer aldı.

Takımlar bazında en fazla puanı Romanya toplarken, Ukrayna, Macaristan, Çekya ve Hırvatistan milli takımlarıda finale kalmayı başardı.

Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Finale Kalan Kadın Milli Sporcularımız

Mersin’de düzenlenen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın birinci gününde büyükler kategorisinde eleme maşları yapıldı ve ülkemizi temsil eden 3 Kadın Milli sporcumuz finale yükselmeyi başardı.

Milli sporcularımızdaz Dilara Yurtdaş atlama masası aletinde, diğer Milli sporcumuz Bilge Tarhan denge aletinde ve bir diğer Milli sporcumuz Göksu Üçtaş Şanlı ise yer aletinde göstermiş oldukları başarılı performanslar neticesinde adlarını finale yazdırmayı başardılar.

Öte yandan 16 ülkeden 88 sporcunun katıldığı Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda, büyükler kategorisinden sonra gerçekleştirilecek olan gençler kategorisinde oynanacak olan eleme müsabakaları ile kaldığı yerden devam edecek.