Kara Kartal’ın Hedefinde A Milli Stoper Kaan Ayhan

Süper ligde son şampiyon unvanına sahip olan Kara kartal transferde de hız kesme düşüncesinde değil. Yaz transfer döneminde hem eksik bölgelere transfer takviyesi yapan kara kartal hem de sözleşmesi bitecek olan oyuncularla görüşmelere başlamış ve bazı önemli adımlar atılmıştı.

Devre arası transfer döneminde şu anki kadrosunda bulunan eksikleri ve takviye gereken mevkileri belirleyen Teknik direktör Sergen Yalçın ve ekibi önderliğinde hazırlanan liste üzerine çalışmaya başlayan Beşiktaş transfer komitesinde öncelikli hedeflerin başında Milli 26 yaşındaki savunma oyuncusu Kaan Ayhan geliyor.

Şampiyonlar liginde ülkemizi temsil eden Beşiktaş hem süper lig hem de şampiyonlar ligi ’den dolayı sıkışık maç fikstürüne sahip. Süper ligin son şampiyonu hem tekrar şampiyonluk kupasını kaldırmak hem de gelecek dönemlerde Siyah beyazlı formayı terletecek genç oyuncu kadrosunu kurmak için eksik olan, ihtiyaç olan ya da gelecekte ihtiyaç doğacak olan bölgelere gerekli takviyeleri yapmak için kolları sıvadı.

TFF’nin getirmiş olduğu yabancı sınırı sebebi ile bu sezon süper lig takımları maç kadrolarında en az 3 tane yerli bulundurmak zorunda fakat gelecek sezon bu sayı 4’e çıkacak. Bu zorunluluktan dolayı takımlar kadro planlamalarını da buna göre yapıyor.

Beşiktaş’ta ise stoper rotasyonunun dar olması, sağ bek rotasyonunun yetersiz olması ve Teknik direktör Sergen Yalçın’ın 6 numara pozisyonunda emektar oyuncu Atiba Hutchinson ve Brezilyalı başarılı orta saha Josef De Souza’yı rotasyona sokmak istediğinde yerine yazdığı ya da yazmak zorunda olduğu isimler ile oyunu istediği kalitede sahaya yansıtamıyor.

Aynı zamanda gelecek sezon sahada en az 4 Türk oyuncunun bulundurulması zorunluluk haline geleceği için birçok mevkide başarılı performans sergileyen A milli stoper oyuncusu Kaan Ayhan, teknik direktör Sergen Yalçın’ın isteği ile Beşiktaş forması giydirilmek isteniyor.

Kaan Ayhan birçok mevkide oynamasının yanı sıra yerli olması ile birlikte oldukça önem taşıyor.

Kaan Ayhan İtalyan Kulübü Sassuolo’dan Ayrılmak İstiyor

A Milli takımın başarılı savunma oyuncusu Kaan Ayhan, İtalyan kulübü Sassuola’da istediği forma süresini bulamamasından dolayı İtalya’dan ayrılmayı düşünüyor.

İtalyan Kulübü geçen seneki yaz transfer döneminde fesih bedeli olan 2,5 milyon Euro’yu ödeyerek Milli oyuncuyu kadrosuna katmıştı.

O dönemde süper ligden birçok takım Milli stoperi kadrosuna katmak istemişti fakat alman kulübü Fortuna Düsseldorf peşin olarak 2,5 milyon Euro’yu talep etmesi süper ligden taliplerinin elini kolunu bağlamış ve o dönemde Türkiye’deki herhangi bir takıma transfer gerçekleşmemişti.

Bu sezon 3 maçta forma şansı bulan oyuncu sadece 97 dakika sahada kaldı. Kaan Ayhan sağ bek, stoper ve ön libero mevkilerinde görev alabiliyor ve bu mevkilerde belirli standartlarda performansı sahaya yansıtabiliyor. 26 yaşındaki başarılı savunma oyuncusu daha çok forma giyebileceği bir takıma transfer olmak istiyor.

Kaan Ayhan’ın Tek Talibi Beşiktaş Değil

Kara kartalın transfer etmek istediği savunma oyuncusu Kaan Ayhan için İtalya’nın devlerinden biri olan Juventus’da düşük maliyeti ve rotasyona dahil edilebilecek olmasından dolayı Milli savunma oyuncusunu kadrosuna katmayı hedefliyor.

Beşiktaş’ın talip olduğu Kaan için İtalyan devinin de devreye girmesi bu transferi oldukça güç hale getiriyor. Sassuola cephesi Kaan Ayhan’ı bonservisi ile birlikte ya da satın alma opsiyonu ile kiralık olarak satmayı planlıyor.

Kaan Ayhan durumu ne zaman çözümlenecek ya da ne zaman belli olacak şimdiden çok merak ediliyor. Milli oyuncuyu Beşiktaş çok istiyor.