KARADENİZ DERBİSİNİ TRABZONSPOR 1-0 KAZANDI

Süper ligde ilk üç maçını da kazanarak Milli araya liderlik koltuğuna oturan Trabzonspor zorlu Giresunspor deplasmanın da kazanmayı bildiler. Maça oldukça hızlı başlayan bordo mavili ekip de ilk golü 7’ dakikada Yunan oyuncuları Bakasetas kornerden 6 pasa öyle bir pas gönderdi ki Nwakaeme’ye sadece dokunmak kaldı ve maç adeta 1 – 0 başlamış oldu.

İlk yarıda bordo mavili takımın 1 – 0 üstünlüğü ile sonuçlanırken ikinci yarıya Giresunspor daha etkili ve istekli bir oyun ile sahaya çıkmış olsalar da bir türlü istedikleri golü bulamayınca sahadan 1 – 0 mağlup ayrılarak ilk üç hafta da sıfır puan ile lig tablosunda son sırada kendilerine yer bulmuş oldular.

Giresunspor Süper Ligde Kayıplar

 Süper lige bu sezon çıkan Giresun ilk üç hafta da henüz puan ile tanışamadıkları gibi süper ligde takımda gol sesi hiç çıkmadı.

Maçta Trabzonspor un sol kanadını iyi kullanan Giresun İsmail’in formsuz olmasını iyi değerlendirerek yeni transferleri Umut Nayir ile etkili pozisyonlara girmiş olsalar da son vuruşlardaki etkisiz oluşları ile bir türlü skora katkı sağlayamadılar.

İkinci yarıya da hızlı başlayan Giresun rakip takımın oyuncu değişiklikleri ile kontrolü tekrar kaybettiler.

Milli ara Giresun için oldukça öneli ve anlamlı bir hal almış durumda bu kötü formu dağıtmak için güzel bir zamanları olacak takımda Milli ara dönüşü Alanyaspor ile açılışı yapacaklar.

Trabzonspor Kazanmasını Bildi

Süper ligde üçüncü hafta sonrası liderlik koltuğuna oturan bordo mavili ekip Avrupa dönüşü özellikle Roma gibi zorlu deplasman dönüşü fiziksel olarak oldukça zorlu bir maç olacaktı ki üstüne bir de Cornelius, Y. Gervinho, Bruno Peres gibi ilk 11’deki oyuncularının Roma a sakatlanmaları nedeni ile önemli oyuncularından yoksun çıkan Trabzonspor üç puanı almasını bildiler.

Süper ligde kazanma alışkanlıklarını kazanan bordo mavili ekip skor üstünlüklerini 90 dakika boyuncu teknik direktör Abdullah Avcı Hoca’nın oyuna müdahaleleri ile elinde tutmayı iyi bildiler.

Gol de ki Yunan oyuncu Bakasetas’ın takımı için ne kadar önemli ve akıllı bir oyuncu olduğunu görmüş olduk.  Takımın kötülerinden iki bek özellikle İsmail performansı ile tartışılır bir hal aldı.

Milli ara dönüşü sakat oyuncularının da dönmesi ile birlikte bizleri oldukça keyifli bir maç bekliyor olacak evet Milli ara dönüşü bordo mavili takım evinde Galatasaray ‘ı konuk edecekler.