Karagümrük ile Francesco Farioli’nin Yolları Ayrıldı

Peri masalı sona erdi! Süper Lig’in en genç teknik adamı Francesco Farioli; Karagümrük’teki görevinden ayrıldı. 1989 doğumlu İtalyan teknik adamın kariyerine nasıl bir yön vereceği merak ediliyor.

Gelin, Farioli’nin Karagümrük performansına yakından bakalım!

Farioli Takımının Son Haftalarda Aldığı Kötü Sonuçlara Engel Olamadı

10 Nisan 1989 doğumlu teknik adam; Türkiye’ye 2020 yılının Ağustos ayında geldi. 2020 – 2021 sezonuyla beraber Alanyaspor’da yardımcı antrenör olarak çalışmaya başladı. 2021 yılının Mart ayında Karagümrük’ün yeni teknik direktörü olduğu açıklandı.

Birçok kişiye göre Farioli’nin Karagümrük antrenörü olması yanlış bir tercihti. Çünkü, Farioli’nin bu görev için bir hayli genç olduğu düşünülüyordu. Ancak, Farioli; takımına oynattığı futbol ile kendisi hakkındaki önyargıları boşa çıkardı.

Fatih Karagümrük; geçtiğimiz sezonu sekizinci sırada tamamladı. 40 maçta 16 galibiyet, 12 beraberlik ve 12 yenilgi aldı. Topladığı 60 puanla henüz ilk sezonunda dikkat çekici bir performans sergiledi. Karagümrük’ün bu başarısındaki en önemli pay sahibi hiç şüphesiz genç teknik adam Farioli idi. 1989 doğumlu İtalyan teknik adam; 2020 – 2021 sezonunda Karagümrük’ün başında 10 maça çıktı.

Bu maçların dördünü kazanmayı başardı. Ayrıca, dört maçtan da beraberlikle ayrıldı. Yalnızca iki yenilgi aldı. Buna ek olarak, takımı; 18 gol atıp 14 gol yedi. Sonuç olarak, Farioli; iyi bir teknik direktör olacağının sinyallerini verdi.

Karagümrük; 2021 – 2022 sezonuna da Farioli ile başladı. Herkes Karagümrük’ün çok daha iyi bir performans göstereceğini düşünüyordu. İstanbul temsilcisi; 2021 – 2022 sezonuna oldukça iyi başladı. Ligin dördüncü haftasında Adana Demirspor’u 4-0 yenerek büyük sükse yaptı. Buna ek olarak, beşinci haftada 3-1 geriye düştüğü maçta Yeni Malatyaspor’u geriden gelerek 4-3 mağlup etti.

Farioli Hakkındaki Transfer Söylentilerinden Etkilendi

Genç teknik adam; geriden oyun kurmaya önem veriyor. Oyuncularının kısa paslarla rakip sahaya yerleşmesini istiyor. Ancak, diğer Süper Lig takımları; bir süre sonra Farioli’nin taktiğini çözdü. Buna ek olarak, genç teknik adamın ismi ilk olarak Newcastle United ile anıldı. Bunun yanı sıra, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da Farioli için istekli olduğu dile getirildi.

Genç teknik adam; hakkındaki bu söylentilerden etkilendi. Eski hırsını ve konsantrasyonunu devam ettirmekte zorlandı. Bu durum; Karagümrük’ün aldığı sonuçlara da yansıdı.

Karagümrük; yedinci haftada Sivasspor’a 4-0 yenildi. Ardından, Kayserispor’a 2-1 yenilerek herkesi şaşkınlığa uğrattı. 14. haftada Trabzonspor’a 2-0 mağlup oldu. 15. haftada Giresunspor’a 3-1 yenilerek şok üstüne şok yaşadı. Karagümrük; ligin 16. haftasında kendi sahasında Konyaspor’a 4-1 yenildi. Bu maç; Farioli’nin de son maçı oldu. Karagümrük yönetimi; genç teknik adam ile yollarını ayırmayı tercih etti.

Farioli’nin bundan sonra ne yapacağı merakla bekleniyor. 32 yaşındaki isim; sürpriz bir kararla Beşiktaş’ın başına da geçebilir.