Karagümrük, Kasımpaşa’yı 3-1’le Geçti

Süper Lig’in 13. Haftasında teknik direktörü Hakan kutlu ileÇıkışa geçmek isteyen Kasımpaşa, Bilgin dirençli takımlarından Fatih Karagümrük’ü konuk etti.ilk yarısı bol gollü geçen karşılaşmada Fatih Karagümrük sahadan 3-1’lik skorla galip ayrılan taraf oldu. kırmızılı siyahlı ekip, bu maçın ardından ligdeki üç maçlık galibiyet hasretine son verdi.

Kırmızı siyahlılardaYan Karamohattığı golün yanında hücumdaki performansıyla takımının galibiyetinde önemli rol oynadı. Puanını 22’ye çıkaran Karagümrük, puan cetvelinde beşinci sıraya yükseldi. Ev sahibi Kasımpaşa ise ligdeki 8.mağlubiyetini alırken, Hakan Kutlu yönetiminde üst üste iki maçını da kaybetti. 9 puanda kalan lacivert beyazlı ekip, 19. Sıraya geriledi.

Karagümrük’ten İlk 30 Dakikada 3 Gol

Son üç süper lig karşılaşmasında galibiyetalamayan Fatih Karagümrük, Kasımpaşa karşısında bu hasrete son verdi. Ligdeki 6. galibiyetini alan kırmızı siyahlı ekip, puanını 22’ye çıkartarak zirve takibini sürdürdü.

Ligimizde oyunun her iki yönünde oynamaya çalışan ve kendi futbol kimliğini oturtan Karagümrük, skor avantajını elde ettiği zaman mağlup olması zor bir takım haline bürünüyor. Kasımpaşa karşısında Birinci dakikada öne geçmeyi başaran kırmızı siyahlı ekip,Skor avantajını iyi kullanmayı başaran bir takım olduğunu bir kez daha kanıtladı.

İlk dakikada öne geçmenin etkisi ile geçiş oyunlarından Aleksandar Pesic, Yann Karamoh, Emre Mor ve orta sahadaki ekstra koşularıyla hücumda fark yaratan Bertolucci gibi isimlere sahip olan kırmızı siyahlı ekip, ilk 30 dakikada maçı kazanmayı başardı.

İlk dakikalarda skoru bulmanın avantajıyla rakibini ikinci bölgede takım boyunu kısaltarak karşılayan Karagümrük takımı, Kasımpaşa’nın basit top kayıplarına sebep oldu. Orta sahada  ikinci topları toplayabilen ve yüksek pas tekniği ile topu kazandığı gibi takımını  hücuma kaldıran Biglia, hücum geçişlerindebüyük rol oynadı.

Sol bölgede Bertolacci ve Karamoh ikilisi ile bulduğu fırsatları iyi değerlendiren Kırmızı siyahlı ekip, 30 dakikalık bölümde skoru 3-0’a getirdi. Devreye 3-1’lik skorla girmenin avantajını kullanan Karagümrük takımı ikinci yarıda topu rakibine bırakarak bambaşka bir oyun tercih etti.

Takım boyunu kısaltarak parolanda savunma yapan kırmızı siyahlı ekip, İkinci yarıda rakibine kenar ortaları dışında hücum şansı tanımadı. İki farklı devrede de iyi bir oyun planıyla rakibini devirmeyi başaran Karagümrük, önemli bir 3 puan aldı.

Hakan Kutlu Yönetiminde 2.Mağlubiyet

Teknik direktör Hakan kutlu ile ilk maçını kazanan ardından ikinci maçında mağlup olan Kasımpaşa, Fatih Karagümrük karşısında çıkış yakalamak istiyordu. Birinci dakikada TomasBrecka’nınkendi kalesine attı şansız gol ile geriye düşen lacivert beyazlı ekip, erken yenilen gölün dezavantajını yaşadı.

Erken yenilen gol etkisiyle reaksiyon vermek isteyen Kasımpaşa takımı, ilk 30 dakikalık bölümde yaptığı basit top kayıplarıyla dikkat çekti. Kontrollü hücum yerine hızlı ve panik hücumlar gerçekleştirmeye çalışan lacivert beyazlı ekip, ilk yarım saatte rakibi tarafından cezalandırıldı.

Atılan ilk golde Önde presi birebir ve doğru uygulayan Kasımpaşa takımı, Umut Bozok’un Biglia’ya yaptığı başarılı baskı sonucunda Yusuf Erdoğan ile farkı ikiye indirse de maç genelinde önde baskıyı doğru yapamadı.

Bu ağır mağlubiyet ile 9 puanda kalan Kasımpaşa, Hakan Kutlu yönetiminde üst üste 2.mağlubiyetini aldı.