Karşıyaka’da 11 Maç Sonra Gelen Yenilgi

ING Basketbol Süper Ligi’nde deplasmanda Darüşşafaka Tekfen ile oynayan Pınar Karşıyaka 86-77 mağlup oldu. Pınar Karşıyaka parkeden tam 11 maç sonra yenilgi ile ayrıldı.

Rekor Sevinci Uzun Sürmedi

Geçtiğimiz hafta TOFAŞ’ı yenerek 11 maçlık galibiyet serisi elde eden İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka, ligde kulüp tarihinin üst üste kazanma rekorunu kırmıştı. Bu sevinç çok uzun sürmedi. Darüşşafaka Teken ile yaptığı maçtan mağlubiyet ile ayrılan yeşil kırmızılı ekip 11 maçlık galibiyet serisinde daha ileri gidemedi. Ligde 20. Maçında 4. Yenilgisini alan Pınar Karşıyaka 21. Hafta mücadelesinde 9 Şubat Salı günü Türk Telekom’u konuk edecek.

Pınar Karşıyaka baş antrenörü Ufuk Sarıca Darüşşafaka Tekfen maçı sonrası yaptığı açıklamada takımı tebrik ederken rakiplerinin önemli bir galibiyet elde ettiğini belirtti. Oyunun genelinde takımının kötü olmadığını belirten Ufuk Sarıca oyuncuların akıllarını fazla oyuna veremediklerini belirtti.

Maça çok iyi bir şekilde başladıklarını söylerken tek taraflı bir sertliğe yakalandıklarını belirtti.  Bu tarz olayların olabileceğini vurgularken ikinci yarı oynadıkları oyunda 10 sayıdan kısa bir sürede geri geldiklerini fakat oralarda da maalesef Andrew’u tutamadıklarını söyledi.

Basketbolda böyle günlerin olabileceğini rüzgârın çabuk dönebileceğini söyleyen Ufuk Sarıca kısa sür sonra bir lig maçlarının daha olduğu ve ondan sonra bir araya geleceklerini şimdilerde o maç için hazırlıklara başlayacaklarını belirtti. Galip gelen Darüşşafaka Tekfen takımını tebrik etti.

Karşılaşma Yer Alan İsimler

ING Basketbol Süper Ligi’nde deplasmanda Darüşşafaka Tekfen ile oynayan Pınar Karşıyaka 86-77 mağlup oldu. Pınar Karşıyaka parkeden tam 11 maç sonra yenilgi ile ayrıldı. Ligde 20. Maçında 4. Yenilgisini alan Pınar Karşıyaka 21. Hafta mücadelesinde 9 Şubat Salı günü Türk Telekom’u konuk edecek.

Karşılaşma Darüşşafaka Tekfen’in ev sahipliğinde Darüşşafaka Ayhan Şahenk Sports Hall’de gerçekleşti. Karşılaşmada yer alan isimler;

Darüşşafaka Tekfen: Andrew Andrews 12, Grant Jerrett 34, Ryan Luther 6, Josh Magette 7, Erkan Veyseloğlu2, Doğuş Özdemiroğlu 18, Sinan Güler 32, Berk Demir 11, Görkem Doğan 48, William Buford 44, Troy Selim Sav 22, Eray Akyüz 3

Pınar Karşıyaka: Amath M’Baye 24, Sek Henry 22, Raymar Morgan 2, Tony Taylor 21, Metecan Birsen 1, Yunus Emre Sonsırma 39, D. J. Kenndy 17, Demih Erden 9, Nusret Yıldırım 64, Onuralp Bitim 10

  1. Periyot: 12-21
  2. Periyot: 29-16
  3. Periyot: 21-21
  4. Periyot: 24-19

Skor: 86-77