KASIMPAŞA 1 – 2 GÖZTEPE

KASIMPAŞA 1 – 2 GÖZTEPE

18 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper lig de 9. Hafta karşılaşmasında Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda karşı karşıya gelen Kasımpaşa ve Göztepe maçında ilk yarıda gol sesi çıkmadı.

İkinci yarıda Kasımpaşa’ da Yusuf Erdoğan’ın golü ile öne geçseler de rakip Göztepe ilk önce A. Jahović ve sonrasında D. Tijanič şık golüne engel olamadılar ve sahadan 2 – 1’ lik skor ile mağlup ayrılan taraf Kasımpaşa oldu.

KASIMPAŞA ALT SIRALARDAN KURTULAMADI

Kasımpaşa rakibi Gzötepe’ nin bu kötü oyun planın da özellikle orta sahada büyük bir üstünlük sağladı. Rakip kalede ilk yarıda daha fazla net gol pozisyonuna girmiş olsalar da aradıkları golü bulamadılar.

İlk yarıda yakaladıkları duran toplar ile etkili olmak isteseler’ de gol vuruşunu yapamadılar.

Karşılaşmanın ikinci yarısında rakip kalede daha baskılı olan Kasımpaşa aradıkları golü de buldular. Takımın rakip yarı sahada en çok top ile buluşan oyuncusu Yusuf Erdoğan arkada direkte kendini unutturduğu pozisyonda süper lig deki ilk golünü de Göztepe filelerine bırakmış oldu.

Gol sonrasında oyunda ki tempoyu düşürmek isteyen Kasımpaşa zaman zaman bunu iyi başarsalar da rakip yarı alanda boş buldukları alanlarda ise hızlı oyun ile rakip kaleye gitmek istediler.

Öne geçtikleri karşılaşmada skoru koruyamayan Kasımpaşa öne geçtikten sonrası oyun planları maçın sonunu getirmelerine yetmedi.

 

 

GÖZTEPE’ DE FARKLI DİZİLİŞ İLE SAHADALAR

İzmir ekibi Göztepe lig de alışık olmadıkları bir diziliş ile Kasımpaşa karşılaşmasında sahaya çıktılar. Savunmada top kendilerinde iken 3’Lü olarak oyuna başlayan takım rakibe geçince 5’Lü savunmaya geçiyorlardı. Bu dizilişte o kadar da iyi bir savunma anlayışı yakalamayan Göztepe rakibin hızlı ataklarında kalesinde pozisyon verdiler.

Maçın başından itibaren savunmaya geçişte ki dağınıklık ve kötü yerleşim rakip için tehlikeli ola bilecek yerlerde faul yapmalarına da neden oldu.

Göztepe de bir dikkat çeken ise Santrafor olan oyuncusu A. Jahović’ in orta sahada kullanması oldu. Bu tercih sonrasında Kasımpaşa için orta sahada rakibine sapladığı üstünlük çok net görüldü.

Karşılaşmada sağlı sollu ortalar ile gol arayan Göztepe bir türlü istedikleri topu rakip ceza sahsı içerisinde oyuncuları ile buluşturamadılar.  

İlk yarıda Göztepe için en net pozisyonda Burekovic ceza sahası sol çaprazdan oldukça boş bir pozisyonda kaleye şut yerine ceza sahsı içinde boştaki takım arkadaşı Cherif’ e çıkarmamasını büyük şaşkınlık ile izledik.

Göztepe adına ilk yarıda işler oldukça kötü giderken bir de en önemli oyuncularından birsi kaptan Halil Akbunar’ ın sakatlanarak oyundan çıkması oldu.

Kalesinde gördükleri gol sonrası aksiyon göstermek isteyen Göztepe de A. Jahović ile ceza sahası dışından şutunda kaleci Harun’ a takıldı.

Rakip kaleye çok sık gelmeyen Göztepe kaleciden dönen top da takipçiliğini konuşturan A. Jahović bu kez topu filelere göndermeyi de başararak durumu beraberliğe getirdi.

Karşılaşma Göztepe’nin ilk golü bulamasında sonra farklı bir havaya döndü. Baskısını artıran takım oyuna ikinci yarıda dahil olan D. Tijanič ceza sahası dışından çok güzel vuruşu ile maçın son anlarında öne geçerek İstanbul’dan 3 puan ile ayrılmayı bildiler.