Kasımpaşa Galatasaray’ı Geriden Yakaladı Puan Bölüşüldü

Süper lige oldukça iyi başlayan Galatasaray rakibi Kasımpaşa ile deplasmanda Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’ unda karşı karşıya geldiler.

Maçın ilk yarısına oldukça etkili ve hızlı başlayan Galatasaray da yeni transferler ile oldukça güçlü ve etkili bir oyun sahaya yansıtarak ilk golü 32’ dakikada iki Rumen oyuncusunun iş birliği ile O. Moruțan’ın pasında A. Cicâldău topu ağlara göndererek takımını 1 – 0 öne geçirdi. Maç ta baskısını arttıran sarı kırmızılı takım yeni transfer O. Moruțan’ın şutunda kaleciden dönen topu Milli oyuncu M. Kerem Aktürkoğlu ile skorda maçı 2 – 0 getirdi.

İlk yarı bitti derken Kasımpaşa’nın hızlı kontrasında 45+2 de Yusuf Erdoğan’ ın pasında arka direkte top ile buluşan N. Jørgensen ile skoru 2 – 1 getiren Kasımpaşa ikinci yarı için umutlarını devam ettirmiş oldular.

İkinci yarıda oyuncu değişiklikleri ile Galatasaray da oyundan düştü oyun olarak dengeyi sağlayan Kasımpaşa 66’ dakikada tekrar Yusuf Erdoğan’ın pasında bu kez U. Bozok düzgün vuruşu ile oyuna dengeyi getirerek maçta skoru 2 – 2 ye getirdiler. Maçta başka gol olmayınca Galatasaray ile Kasımpaşa zorlu mücadelede birer puan ile ayrılmış oldular.

Galatasaray İştahlı Başladı

Sarı kırmızılı takım genç oyucular ile özellikle yeni transferi O. Moruțan performansı ile göz doldurdular. Maça iştahlı başlayan Galatasaray golleri de erken bulsalar da kor avantajını koruyamadılar. Forvette Diagne ile birçok gol pozisyonuna giren oyuncu bunları gole çeviremeyince ikinci yarıda Galatasaray oldukça zor anlar yaşadı.

Galatasaray da oyun kurulumunda Marcao ile oyunu kuran sarı kırmızılı takım oyuncu yokluğunda Taylan ve Berkan ikilisi ile orta saha oyun kurma görevi üstlenmelerini yerine getiremeyince oyun kurma ve topu rakip sahaya taşımada oldukça zor anlar yaşadılar. Bu anlamada kaleden oyun kurmada orta ikili bu anlamda kendilerini geliştirmeleri gerekiyor.

Kasımpaşa İkinci Devre Oyununa Ağırlığı Koydu

Galatasaray da oyuncu değişiklikleri ve oyundan düşmeleri ile ikinci yarıda oyuna hükmeden taraf oldular. İkinci yarıda daha derli toplu olan Kasımpaşa kontra oyunu ile rakibinin boş bıraktığı alanları iyi değerlendirerek skoru beraberliğe getirmeyi bildiler. Oyun olarak gelişen Kasımpaşa Milli arayı iyi değerlendirerek daha etkili döneceklerdir.