KASIMPAŞA GOLÜ GEÇ BULDU

Süper Lig’in 30. haftasının son maçında İstanbul takımı olan Kasımpaşa kendi evinde kendi sahasında Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda Konyaspor takımını ağırladı. Maçı kazanmak için sahaya çıkan Kasımpaşa ekibi Yeşil sahada istediği performansı ortaya koyamadı.

Maçın Kendisi için ilk gölünü 90 + 7 de bulan Kasımpaşa ekibi son saniyelerde attığı golle olmasaydı üç puanı kaybedecektir. Son dakikada attığı gol sayesinde bir puanı yakalayabilen Kasımpaşa ekibi önündeki maçlarda üç puanı kazanmak zorunda.

KOİTA PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ

Kasımpaşa ekibinde sözleşmesini yenilemek istemeyen ve ondan öncesinde de sakatlanan oyuncu Koita kadro dışı bırakılmıştır. Son olarak Süper Lig’in 15. haftasında Medipol Başakşehir‘e karşı oynadığı maçta Kasımpaşa ile birlikte sahaya çıkan Koita üç aydır sahalardan uzaktaydı.

Süper Lig’de aldığı yenilgiler mağlûbiyetler artınca Kasımpaşa ekibi kotayı affetmeye karar verdi. Özellikle taraftarlardan oldukça eleştiri alan Kasımpaşa ekibi kotayı affederek maçı kazanmak aslında üç puanı yakalamak istiyordu. Fakat komutanın varlığı ve belki de üç aydır sahalardan uzak olmasının formsuzluğu nedeniyle Kasımpaşa ekibi maçı son dakikada buldu ve ancak o Bulduğu gol ile beraberliği yakalayabildi.

Misafir takım Konyaspor ekibi ise yine maçın gölünü son dakikalarda bulan bir ekip daha. Maçın ilk iki yarısı 90 artı uzatmalara kadar 0-0 golsüz beraberlikle devam etti. Her iki takımda birbirine üstünlük kurmak için sahaya çıkmış olsa da beraberlik kaçınılmaz bir son oldu.

KONYASPOR İSTEDİĞİ PERFORMANSI GÖSTEREMEDİ

Süper toto süper Lig’in 30 uncu haftasında deplasmanda yarıştığı Kasımpaşa ile istediği gibi yetişemeyen Konyaspor ekibi ancak beraberlik sonucuyla sahadan ayrılabildi.

Konyaspor ekibi üç puanı kesin bir skor ile kazanmak için yola çıkmıştı ancak bir puanla tamam diyerek evine döndü. Şu anda süper toto Süper Lig’de 33 puanla 12. sırada yer alan Konyaspor ekibi ligin orta sıralarında yer alıyor.

Bu durumu hem korumak hem de aslında sıralamasını yükseltmek isteyen Konyaspor ekibi şampiyonluk Döneminin son virajına oldukça başarılı bir şekilde girmek ve puanlarını arttırmak istiyor.

Ev sahibi takım Kasımpaşa ise Süper Lig’in alt sıralarından uzaklaşmak için bir an önce maçları kazanmak zorunda ve galibiyetlerini arttırmak zorunda oynadığı son dört maçta sadece iki puan toplayabilen Kasımpaşa ekibi bu durumu düzeltmenin yollarını aramaya başladı bile.