KAYSERİ’DE 2 GOL 2 KIRMIZI KART KAYSERİSPOR FARKLA KAZANDI

Süper Lig’in 15. haftasında Kayserispor kendi sahası Büyükşehir Belediyesi Kadir Hasstadyum’unda Antalyaspor ile karşı karşıya geldiler.

Mücadeleyi ev sahibi ekip Kayserispor 2 – 0 ‘lık skor ile kazanan taraf oldular. Karşılaşmada ev sahibi ekibe 3 puanı getiren golleri 11’ dakikada ve 17’ dakikada M. Thiam’ dan geldi.

İkili mücadelenin yüksek olduğu karşılaşmada 8 sarı kart çıkarken ev sahibi ekip Kayserispor ‘da ise 2 kırmızlı kart ile karşılaşmayı 9 kişi tamamladılar.

Karşılaşmanın 14’ dakikasında sarı kart gören M. Gavranović 34’ dakikada ikinci sarı karttan kırmızı kart ile ilk yarıda takımını 10 kişi bıraktı. İkinci yarıda ise ilk yarıdan sarı kartı olan D. Kolovetsios 58’ dakikada ikinci sarı karttan kırmızlı kart ile oyundan atılırken Kayserispor maçın 58’ dakikasından itibaren sahada 9 kişi mücadele ettiği karşılaşmadan 3 puan ile ayrılmayı başardılar.

Karşılaşma sonun da ev sahibi ekip Kayserispor süper lig de ki puanını 19’a çıkaran takım 12. Sıraya yükselirken konuk ekip Antalayspor ise 18 puanda kalarak 14. Sıraya gerilediler.

9 KİŞİ KALAN KAYSERİSPOR KAZANMAYI BAŞARDI

Zorlu mücadeleye ev sahibi ekip Kayserispor ‘da tecrübeli teknik adam Hikmet Karaman sahaya, Lung, Onur, MajidHosseini, Kolovetsios, Carole, Kemen, İbrahim, Campanharo, Emrah, Thiam, Gavranovic ilk 11’ i ile çıktılar.

Ev sahibi ekip Kayserispor mücadeleye iyi başlayan taraf olurken erken buldukları goller ile de oldukça rahatladılar.

Oyunun temposunu kontrol etmek isteyen ev sahibi ekip skoru erken buldular ancak gördükleri erken kırmızlı kart sonrasında oyun planları istedikleri gibi gitmedi.

İlk yarıda 34’ dakikada n sonra 1 kişi eksik olan takım oyunun kontrolünü tamamen rakip Antalyaspor ‘a bıraktılar. Buldukları goller sonrasında 20’ dakika oyun oynayan takım buldukları iki gol ile sonuca gitmeyi bildiler.

İkinci yarda da 58’ dakikada kırmızı kart ile 9 kişi kaldıktan sonra tamamen savunma önünde bekleyen Kayserispor ‘ da kaleci Lung iyi kurtarışlar yaparak takımını karşılaşmanın son dakikasına kadar iyi idare etti.

ANTALYASPOR 9 KİŞİ RAKİBİNİ GEÇMEYİ BAŞARAMADILAR

Konuk ekibi Antalyaspor da genç teknik adam Nuri Şahin zorlu Kayserispor deplasmanına, Boffin, Veysel, Bahadır, Kudryashov, Bünyamin, Güray, Poli, Fredy, Amilton, Doğukan, Mukairu ilk 11’ i ile çıktılar.

Mücadeleye 3’ lü savunma ile başlayan konuk ekip Antalyaspor kalesinde gördükleri erken goller sonrasında iyi bir reaksiyon verseler de rakibinin 9 kişi kaldığı uzun süre boyunca öne geçme fırsatını bir türlü yaratmakta sıkıntı çektiler.

3 stoper’ li takımlar eksik kalan rakiplerine karşı set oynarken sayı olarak fazla olmanın avantajını genellikle pek kullanamıyorlar. Kayserispor ‘un  kişi kaldığından beri her topu alan Antalyalı final pası arayarak oyunu yavaşlatıyor. Hızlı top çevirmedikleri ve merkezde kalabalıklaşmadıkları için orta veya uzaktan şut dışına bir şey üretemediler.