KAYSERİSPOR – BEŞİKTAŞ MAÇI OLAYLI BİTTİ

Dün akşam Süper Lig’in 16. hafta karşılaşmalarında Beşiktaş, Kayserispor deplasmanında liderliğe kavuşacak maçını oynadı ve 2-0 biten maç ile kara kartallar artık lider koltuğunda. 81 haftanın sonunda gelen bu lider vasfı tüm Beşiktaşlı futbolculara, yönetim ekibine ve tabii ki de taraftarlara bayram havası estirdi.

MAÇIN GOLLERİ

Beşiktaş dün akşam oynanan maçta maçın neredeyse tamamını rakibine ayak uydurarak oldukça cansız bir şekilde oynadı. Maçın ilk dakikalarında defansı yüksek tutmuştu fakat sonradan onu da bıraktı. Karşılaşmanın ilk yarısı golsüz bir şekilde bitti.

Maçın neredeyse son dakikalarında 0-0 beraberlik kesin gözüyle bakılırken 89. dakikada penaltı vuruşu ile N’koudo rakip kalenin filelerini havalandırdı ve maç 1-0 Beşiktaş’ın önce geçmesiyle birden canlandı.

Maç o dakikadan sonra uzatmalara gitti. 90+6. dakikada ise genç oyuncu Hasic takımdaki ilk golünü atarak skoru 2-0 yaptı. Beşiktaş 31 puana yükseldi ve lider koltuğuna oturdu.

LOCA BASMA OLAYI

Maçın son dakikalarında ortam iyice gerildi ve ortaya bir iddia atıldı. Beşiktaş yetkilileri misafir oldukları statta kendi bulundukları locanın Milletvekili ve kardeşi tarafından basıldığını ve saldırıya uğradıklarını söylerken MHP Milletvekili Baki Ersoy ise iddiaları sert bir şekilde yalanladı.

Beşiktaş yönetimi sürecin takipçisi olacaklarını ve olayı yargıya intikal ettireceklerini belirtti. Beşiktaş Yönetiminden gelen ilk açıklama;

“Futbol takımımızın Süper Lig’in 16. haftasında Hes Kablo Kayserispor ile oynadığı müsabakayı izlemek üzere Büyükşehir Belediye Kadir Has Stadyumu’nda bulunan yönetim kurulu üyelerimize, karşılaşmayı takip ettikleri locada saldırıda bulunan kişileri şiddetle kınıyoruz. Yönetim kurulu üyelerimize yapılan saldırıdan en az bizim kadar üzüntü duyduğuna yürekten inandığımız Kayserispor camiasının başkanı Sayın Berna Gözbaşı, başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’yi telefonla arayarak üzüntülerini ifade etmiştir. Kulübümüz, yönetim kurulu üyelerimize saldırıda bulunan kişiler hakkında hukuki süreç başlatacak ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır.”

Beşiktaş’ın bu açıklamasının ardından olayda tam olarak adı geçmese de ilgili kişi olan MHP’li Milletvekili Baki Ersoy hemen bir açıklama yaptı. İşte o açıklamanın detayları;

“Maçı her zaman olduğu gibi kendi locamızda izledik. Maç sonrasında Beşiktaş’ın bazı yöneticileri, Kayseri localarına doğru geldi. Orada kargaşa çıkınca, “Siz İstanbula gelmeyecek misiniz?” dediler. Biz de “geleceğiz ama burası da Kayseri” şeklinde yanıt verdik. Ardından içlerinden biri küfür etti. Sonra da istenmeyen olaylar yaşandı. Ben Türkiye’de hemen her stada gittim. Böyle bir olay yaşamadım. Maç boyu zaten hoş olmayan şekilde davrandılar. İlk gol sonrası Sergen Hocanın el hareketi hiç hoş değildi. Beşiktaş saygın bir camia. Her şeyden önce Genel Başkanımızın camiası”  diyerek açıklamasını tamamladı.

Süreç nasıl devam edecek ve neler olacak merakla bekliyoruz.