Kayserispor Sezonun İlk Yarısının Kapanış Maçında Sivasspor’u Ağırlayacak

Kayserispor Sezonun İlk Yarısının Kapanış Maçında Sivasspor’u Ağırlayacak

26 Aralık 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper ligde hem haftanın hem de ligin ilk yarısının kapanış maçında son haftalarda beraberlikler ile ayrılan ve iç sahada 4 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Kayserispor ile son 5 maçta 4 galibiyet ve 1 beraberlik elde eden sezona kötü bir giriş yapmış olmasına rağmen son 1 ayda oldukça iyi bir seri yakalamış olan Sivasspor karşı karşıya gelecek. Karşılaşma Kayserispor’un ev sahipliğinde 27 Aralık Pazartesi günü saat 20:00’da hakem Ümit Öztürk yönetiminde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumunda oynanacak.

Kayserispor’un ev sahibi olarak Sivasspor’u ağırladığı daha önce 20 maç oynanmıştı. Bu 20 maçta ev sahibi Kayserispor 7 kez sahadan galibiyet ile ayrılırken 9 kez de beraberlik ile ayrılmıştı ve 4 maçta ise Sivasspor galip gelmişti. Kayserispor’un ev sahipliğinda oynanan son 3 maçta sivasspor 2 galibiyet elde ederken 1 maçtan beraberlik elde etmiş ve son dönemde Kayseri deplasmanında başarılı olmuştu. Son haftalardaki ve sezon genelindeki görüntülerini göz önüne aldığımızda sivasspor deplasmandaki bu 3 maçlık seriyi 4 maça çıkartabilir.

Ev sahibi Kayserispor 18 haftada 5 kez galip gelirken 6 maçtan da beraberlik ile ayrılmıştı ve 7 maçtan ise puan alamadan sahadan ayrılmıştı. Tecrübeli teknik direktör Hikmet Karaman’ın öğrencileri gösterdikleri bu performans ile 21 puan toplamayı başardı ve maç eksiği ile 15. Sırada yer alıyor. 5 maçlık yenilmezlik serisini sürdüren bir diğer tecrübeli teknik direktör Rıza Çalımbay’ın öğrencileri 6 galibiyet ile ayrılırken 8 maçtan da beraberlik ile ayrılmıştı ve 4 kez de mağlubiyet ile ayrılmıştı. Sivasspor gösterilen bu performans ile 26 puan toplayabildi ve maç eksiği ile 10. Sırada yer aldı.

Kayserispor’da Kolovetsios ve Bernand Mensah sakatlıklar sebebiyle bu maçta forma giymesi beklenmezken Sivasspor’da ise Appindangoye, Caner Osmanpaşa ve Sefa Yılmaz sakatlıkları sebebiyle bu maçta forma giyemeyecek.

Kayserispor Sezonun İlk Yarısı Boyunca Ritim Yakalayamadı

Süper ligde son 4 iç saha mücadelesinde Kayserispor yenilgi yüzü görmezken bu maçlarda 2 galibiyet ve 2 beraberlik elde etmeyi başardı. Son 1 ayda oldukça form yakalamış olan Sivasspor karşısında iç sahadaki bu formunu koruyup koruyamayacağı bilinmiyor.

Tecrübeli teknik direktör Hikmet Karaman’ın öğrencileri iç sahadaki 4 maçlık serinin yanı sıra sezonun geride kalan bölümü boyunca iç sahada oynadıkları 8 maçta 4 galibiyet elde ederken 3 beraberlik elde etti ve yalnızca 1 maçtan mağlubiyet ile ayrılmıştı.

Sivasspor Son 5 Maçta 13 Puan Toplamayı Başardı

Sivasspor sezona oldukça kötü giriş yapmış ve önce UEFA Konferans Ligi ön eleme mücadelelerinde elenmiş aynı zamanda süper ligde de oldukça kötü performans sergileyerek başlamıştı. Sezon başındaki bu kötü formun ardından son aylarda önemli form yakalayan Sivasspor son 5 maçta 4 galibiyet elde ederken 1 maçtan beraberlik elde etmişti.

Ligimizde önemli takımlardan Hatayspor, Alanyaspor ve Galatasaray bu serinin içerisinde mağlup ettiği takımlar arasında yer alıyordu.