Kayserispor’da Moraller Yüksek 11 Eylül


Sezona hoca değişikliği ile başlayan Kayserispor da son iki hafta da alınan 3 puanlar ile moraller yerine gelmiş görünüyor.


Büyükşehir Belediyesi Kadir Has stadın da ki maçta Kayserispor evinde İstanbul takımlarından Kasımpaşa ile karşılaştılar. Maçı 2 – 0 skor ile kazanan Kayserispor 33’ dakikada B. Mensah ve 90 + 2 de Miguel Cardoso golleri ile maçtan galibiyet ile ayrıldılar.


Kayserispor Hikmet Karaman İle Yenilgisiz Devam Ediyorlar


Kayserispor süper ligin 4. Haftasında evinde Kasımpaşa’yı Bernard Mensah ve Miguel Cardoso’nun golleriyle 2-0 mağlup ettiler.


Oyuna iyi başlayan Kayserispor tecrübeli teknik adam Hikmet Karaman ile yükselen bir performans yakaladılar. Maç başlayan Kayserispor ilk net gol pozisyonunu da maçın 22’ dakikasında yakaladılar. Kayserispor’ lu oyuncu Gökhan Sazdağ’ ın sol kanattaki ortası rakip ceza sahsı içerisindeki Emrah Başsan ‘ ın önüne düşe top da oyuncu sağ çaprazda kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda vuruşunda top kale direğinin yanından auta çıktı.


Maçın 33’ dakikasında Kayserispor ‘ un Ghana’ lı oyuncusu Bernard Mensah Kasımpaşa lı iki oyuncuyu çok şık şekilde oyundan düşürerek ceza sahası dışarısından oldukça sert ve düzgün bir vuruş ile topu ağlara yollayarak takımını Kasımpaşa karşısında 1 – 0 öne geçiren golü de kaydetmiş oluyor.


Maçta karşılaşmanın ilk yarısında gol olmayınca Kayserispor ilk devreyi 1 – 0 ‘ lık skor ile önde kapttı.
Kayserispor ikinci yardı da vitesi biraz düşürmüş olsa da maçın 90 + 2 dakikasında sol çapraz da Mane’ nin pasına hareketlenen Manuel Fernandes çizgiden çıkardığı topta boş kale ye Miguel Cardoso ‘ un sadece topa dokunması yetiyordu.


Kasımpaşa Ligde ki İlk Yenilgisini Almış Oldu


Süper ligde henüz mağlubiyet ile tanışmayan Kasımpaşa zorlu Kayserispor deplasmanın da 2 – 0 skor ile sahadan mağlubiyet ile ayrıldılar.


Oyun içerisinde Kasımpaşa da oyunda ön planda olması gereken oyuncuların bireysel performansları düşük olunca bu takımada yansıdı. Hücum anlamında da üretken olma konusunda zayıf kalınca da gol yollarında oldukça etkisiz kalan bir Kasımpaşa oldu.


Önümüzdeki hafta ise işleri daha da zor olacak Kasımpaşa sahasında Trabzonspor’u konuk edecekler.