Kazanan Taraf Anadolu Efes

ING Basketbol Süper Ligi’nin 13. haftasında 19 Aralık Cumartesi günü Anadolu Efes, deplasmanda TOFAŞ’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Anadolu Efes, 92 – 78 kazanmayı başardı. Anadolu Efes farkı açarak bu maçı kazanan taraf oldu.

Deplasmanda aldığı bu galibiyetin ardından Anadolu Efes, ING Basketbol Süper Ligi’ndeki yenilmezlik serisini sürdürmüş oldu.

Ev sahibi TOFAŞ ise ING Basketbol Süper Ligi’nde arka arakaya 2, toplamda 7. mağlubiyetini almış oldu. Mücadelede Anadolu Efes’in en skorer isimleri attıkları 27 sayı ile Moerman, 23 sayı ile Ahmet Buğrahan Tuncer ve 10 sayı ile Tolga Geçim oldu.

Öte yandan TOFAŞ’ın en skorer isimleri ise attıkları 16 sayı ile Phillip 16 ve 14 sayı ile Christon oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 13. Haftasında Tofaş Nilüfer Salonu’nda Anadolu Efes ve TOFAŞ kozlarını paylaştı. Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf TOFAŞ oldu. Rakibi Anadolu Efes’e ilk 3 dakika boyunca sayı attırmayan TOFAŞ, ilk 7 dakikada aradaki farkı çift hanelere çıkardı.

Üstünlüğünü sürdüren TOFAŞ, birinci çeyreği 25 – 14 önde bitirdi. Maçın ikinci periyotunda ise sahada farklı bir Anadolu Efes vardı. 11 – 0’lık seri yakalayan Anadolu Efes, aradaki farkı kapattı. İkinci çeyrekte 9 – 0’lık bir seri daha yakalayan Anadolu Efes, farkı açmaya başladı.

Sayı bulmakta zorluk çeken ve rakibinin etkili oyununa karşılık veremeyen TOFAŞ, maçın ilk yarısını 53 – 37 geride bitirdi.

Üçüncü çeyrekte aradaki fark sayesinde rahat bir oyun sergileyen Anadolu Efes, farkı 20’lere kadar çıkardı.

Oyundan iyice düşen TOFAŞ ise bu çeyreğide 78 – 54 geride tamamladı. Maçın son çeyreğinde de etkisiz oyununu sürdüren TOFAŞ, sayı bulmakta zorlandı. Böylelikle Anadolu Efes, maçtan 92 – 78 galip ayrılmayı başardı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 13. Haftasında Anadolu Efes deplasmanda konuk olduğu TOFAŞ’ı 92 – 78 yenmeyi başardı. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise söyle oldu:

TOFAŞ’ta Berkan Durmaz 2, Christon 14, Batın Tuna 8, Simmons 4, Phillip 16, Berke Büyüktuncel 2, Berk Uğurlu 7, Alihan Demir 8, Ömer Yavaş 3, Mert Konuk 6 ve Muhsin Yaşar 8 sayı attı. Anadolu Efes’te ise Beabois 2, Tolga Geçim 10, Moerman 27, Micic 4, Dunston 4, Yiğitcan Saybir 2, Doğuş Balbay 7, Sertaç Şanlı 6, Ahmet Buğrahan Tuncer 23 ve Simon 7 sayı attı.