KAZIM KAZIM IRKÇILIĞA UĞRADI

İngiltere Championship ekiplerinden Derby County’de forma giyen ve Türk Milli Takım formasını 43 kez terleten tecrübeli oyuncu Kazım Kazım, ülke futbolunda artan ırkçılık problemininin son mağduru oldu.

İngiltere Championship ekiplerinden Derby County’de forma giyen Kazım Kazım, ülke futbolunda artan ırkçılık problemininin son mağduru oldu.

Derby County Kulübünden meydana getirilen açıklamada, 34 yaşındaki Türk oyuncunun toplumsal medya platformlarında mesajlar yöntemiyle ırkçı saldırıya uğramış olduğu belirtildi.

KULÜBÜNÜN AÇIKLAMALARI

Irkçılıkla mücadelede Kazım Kazım’a yardımcı olmaya devam edileceği vurgulanan açıklamada, Yaşananlardan tiksinti duyulduğunu, sporda yada camia arasında ırkçılığa yer olmadığını, Derby County, ayrımcılık ve ön yargılı hareketlere yönelik sıfır hoşgörü politikasını yürüttüğünü, Irkçılık içerikli mesajların, yaptırımların uygulanması amacıyla alakalı makamlara gönderildiğini, Sosyal medyada ırkçılık, ne yazık ki gün geçtikçe yayılmaya devam ettiğini, Bireylerin, hesaplarının ardına kolayca saklanabildiğini, ve bu durum, bu şekilde gitmemesi icap ettiğini belirtirken, Her vakit yanındayız Kazım ifadeleri kullanıldı.

Son dönemde attığı gollerle takımının başarısında mühim hisse sahibi olan Kazım Kazım da bu mevzuda verdiği yardımcı için kulübüne teşekkür etti.

İngiltere futbolunda Manchester United’da forma giyen Anthony Martial ve Axel Tuanzebe’nin yanı sıra Chelseali Antonio Rudiger ve Reece James benzer biçimde birçok futbolcu, son dönemde toplumsal medyada ırkçı saldırılara maruz kalmıştı.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU DESTEK VERDİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), İngiltere Championship ekiplerinden Derby County’de forma giyen 34 yaşındaki Türk futbolcu Kazım Kazım’a toplumsal medya platformlarında meydana getirilen ırkçı saldırıyı kınadı. Milli Takımlar hesabından meydana getirilen açıklamada, Toplamda 43 kez ulusal formayı giyen Kazım Kazım’a meydana getirilen ırkçı saldırıyı şiddetle kınandığını, Yanındayız Kazım Kazım ifadeleri kullanıldı.

Verdikleri yardımcı dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na teşekkür eden Kazım Kazım ise toplumsal medya hesaplarından ay-yıldızlı formayla çekilmiş fotoğrafını paylaşarak, Türk olmaktan ve ay-yıldızlı bayrak ile her vakit gurur duyduğunu ve duymaya da devam edeceğini belirten bir paylaşım yaptı.

İngiltere Championship ekiplerinden Derby County’de forma giyen ve Türk Milli Takım formasını 43 kez terleten tecrübeli oyuncu Kazım Kazım, ülke futbolunda artan ırkçılık problemininim son mağduru oldu.