Kenan Karaman Beşiktaş Transferinde Son Dakika Anlaşması

Beşiktaş transfer döneminde son dakika gelişmesi ile gündeme bomba gibi düştü. Son dönemde adını Galatasaray ve Fenerbahçe ile de duyduğumuz Kenan Karaman’ın Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme imzalayacağı duyuruldu.

Kenan Karaman transferini başarılı bir şekilde sonuçlanarak kanatlarını güçlendiren Beşiktaş yeni transferler peşinde koşturmaya da devam ediyor.  Fortuna Düsseldorf ile sözleşmesi bittiği için artık takımında top sürmek istemeyen Kenan Karaman gelecek sezon Süper Lig’de kara kartal için oynayacak.

Beşiktaş’a büyük katkılar sağlayacağı düşünülen Kenan Karaman transferine siyah beyazlı taraftarlar da sosyal medyadan olumlu tepki verdi. Özellikle geçtiğimiz sezon Fortuna Düsseldorf ile Almanya’da olumlu görüntü çizen Kenan Karaman Beşiktaş’ta kanatlarda görev alacak.

Kenan Karaman’ın Yeni Takımı Şampiyon Beşiktaş

Son dönemde transfer görüşmelerini hızlandıran siyah beyazlı yönetim ilk bombayı Kenan Karaman ile patlattı. Fortuna Düsseldorf’un başarılı kanat oyuncusu Kenan Karamanı siyah beyazlı forma ile buluşturmayı başaran Beşiktaş yönetimi gelecek sezon Sergen Yalçın için daha güçlü bir kadro kurmaya çalışıyor.

Sergen Hoca ile 1 sene daha sözleşme uzatarak yola devam etmeye karar veren kara kartal ekibi kadrodaki boşluklara uygun olacak şekilde transferler yapmaya çalışıyor. Takından ayrılanların oluşturduğu kadro eksikliklerine öncelik veren siyah beyazlı yönetim kanat açığını Kenan Karaman ile kapattı.

Şenol Güneş’in EURO2020 A Milli takımımız için de kanat tercihi Kenan Karaman olmuştu. Kamptan döner dönmez Beşiktaş ile imzaları karşılıklı olarak atacakları belirtilen Kenan Karaman bonservisini de ayrıca elinde bulunduruyor.

7 Gol 2 Asist ile Sezonu Kapattı,

Kenan Karaman transferinde Beşiktaş, Fortuna Düsseldorf’a bonservis ödemeyecek. Yabancı oyuncu sınırında kaynaklı yaşanacak sorunları da önlemen isteyen Beşiktaşlı ekip Kenan Karaman gibi yerli ve başarılı oyuncuları kadrosuna katmak istiyor.

Hem A Milli Futbol takımındaki başarısıyla hem de Fortuna Düsseldorf’taki istatistikleri ile Sergen Yalçın ve yönetimin takdirini toplayan Kenan Karaman son sezon 29 kere Düsseldorf formasını giydi. Bu karşılaşmalar boyunca defansif kanat oyunculuğu ile takımına çokça katkılar sağladı.

Takımına sağladığı önemli katkılar dışında ayrıca Karaman 7 kere de fileleri havalandırmayı başardı. 2 asist yaparak gole 2 kere katkı sağlayan Kenan Karaman bu sezon Düsseldorf ile sözleşme yenilemeyerek Beşiktaş’a transfer olacak.