KEREM AKTÜRKOĞLU İLE ANLAŞAMAYAN GALATASARAY’DA GÜNDEM RAKİP

Sarı kırmızılı takım sezona yeni bir planlama ile girerek potansiyeli yüksek ve genç oyuncular ile anlaşmaya varmışlardı.

 Birçok genç isim ile anlaşan sarı kırmızlı takım yıllık ücret konusunda takımı mali açıdan zorlayacak ve yaş olarak kariyerinin sonuna gelmiş oyuncular ile yollarını da ayırmışlardı.

Devre arası transfer çalışmalarına başlayan sarı kırmızlı takım Fenerbahçe ile sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Ferdi Kadıoğlu ile ilgileniyorlar.

İÇ TRANSFERDE KEREM İLE ANLAŞAMDILAR

İç transfer de ise çalışmalara başlayan sarı kırmızlı yönetim ilk olarak genç oyuncusu ve son günlerin takımda ki en formda oyuncularından birisi olan Kerem Aktürkoğlu ile masaya oturarak yeni sözleşme konusunda anlaşma yapmak istediler.

Genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu ve menajeri ile bir araya gelen sarı kırmızlı yönetim masadan anlaşma olmadan ayrılmak zorunda kaldılar.

Kerem Aktürkoğlunun yıllık ücretinde iyi bir zam yapılarak önerilen sözleşmeye sarı kırmızlı takımın yöneticilerinin serbest kalma maddesi kaymak istemeleri nedeni ile bu teklifi geri çeviren oyuncu ve menajeri ile anlaşma sağlamadı. Genç oyuncuyu elinden kaçırmak istemeyen Galatasaray kulübü oyuncunun yeni sözleşmesine 15 Milyon Euro serbest kalma maddesi eklemek istemesi nedeni ile anlaşma masada kalmıştı.

Bu görüşme sonrasında genç oyuncu Kerem Aktürkoğu’ nun devre arasında olası bir teklif gelmesi ve takımdan ayrılması ihtimali olması nedeni ile de alternatif isimler arayan sarı kırmızlı teknik heyet aradıkları ismi yakınlarında buldular.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan oyuncu Ferdi Kadıoğlu için devre arasında nabız yoklaması bekleniyor.

SEZON SONUNDA SÖZLEŞMESİ BİTECEK

Sarı lacivertli takımın 22 yaşındaki sol kanat oyuncusu Ferdi Kadıoğlu sarı kırmızlı takımın takip listesine girmiş durumda. Fenerbahçe formasında bu sezon iyi bir oyun ortaya koyan genç oyuncu Galatasaray ‘ ın dolduğu kadar Avrupa kulüplerinin de dikkatini çekmiş durumda.

22 yaşındaki genç oyuncunun sezon sonunda sözleşmesinin bitecek olması ve sarı lacivertli takım ile henüz bir görüşme gerçekleştirmemiş olması ile sezon sonun da veya devre arasında acaba ayrılacak mı sorusunu da sormuyor değiliz.

Hatta genç oyuncunun menajeri ile sarı lacivertli kulübün yöneticileri arsında geçen ilk görüşmede menajerin genç oyuncusunun Fenerbahçe ile gelecek sezon planları arasında olmadığını da söylediği biliniyor. 

Sarı lacivertli kulüp yöneticileri ise genç oyuncu ile bir kez daha masaya oturmak isteseler de ocak ayı devre arası transfer dönemine kadar bir anlaşma sağlamaz ise genç oyuncusunu elinden kaçıracaklar gibi görünüyor.  22 yaşındaki oyuncunun güncel piyasa değeri ise 4 Milyon Euro civarında.

Ferdi Kadıoğlu bu sezon Fenerbahçe forması ile iyi bir oyun ortaya koymuş durumda. Sarı lacivertli forma ile süper lig de 7 maça çıkan genç oyuncu 2 gol ve 1 asist yaparak takımına katkı sağladı. UEFA Avrupa ligin de de boy gösteren oyuncu 4 maça çıkıp 1 asist katkısı sağlamıştı.