KEREM AKTÜRKOĞLU’NDAN MESSİ GOLÜ

KEREM AKTÜRKOĞLU’NDAN MESSİ GOLÜ

15 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

A Milli futbol takımımız 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda 9. Maçında İstanbul’da Cebelitarık’ı 6 – 0 ‘la geçerek grubumuz da ikinci sıraya yükselmiş olduk.

Karşılaşmaya baştan sona kadar rakip takım Cebelitarık üzerinde baskılı ve büyük üstünlük ile başlayan A Milli takımımız ‘a galibiyeti getiren golleri Kerem Aktürkoğlu, Halil Dervişoğlu ( 2 ), Merih Demiral, Serdar Dursun ve Mert Müldür’ den geldi.

Karşılaşmada baştan sona üstün oynayan A Milli futbol takımımız da maç sonunda attığı gol ile dikkatleri üzerine çeken isim Kerem Aktürkoğlu oldu. Attığı gol sonrasında dünya yıldızı Messi ‘ ye benzetilen genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu için sosyal medyada da sıkça konuşuldu.

KEREM MAÇTA YILDIZLAŞTI

23 yaşındaki genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu kapanan rakip Cebelitarık karşısında bireysel yetenekte ki oyuncuların öne çıkacağı mücadele de rakip savunmayı delerek atmış olduğu mükemmel gol taraflı tarafsız herkes tarafından alkışlandı.

Kerem Aktürkoğlu ‘nun atmış olduğu ilk gol ile de aslında rakip takım Cebelitarık için zor anlar da başlamış oldu. Kerem Aktürkoğlu’ nun golünde Burak Yılmaz’ ında bu gün verdiği 3 asisti de unutmamak lazım ki Kerem Aktürkoğlu ‘nun golünde de çok iyi duvar olan tecrübeli isim verdiği pas ile Kerem’i rakip savunmanın arasında bırakmış olsa da o anda Kerem üç kişinin arasından bireysel yeteneği ile yoktan var ettiği pozisyonda büyük alkış hakkediyor.

Çok iyi bir net oyuncu olan Kerem Aktürkoğlu A Milli takımın Cebelitarık karşılaşmasında aradığı bireysel yetenek li oyuncusu olacaktır.

23 yaşındaki genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu Cebelitarık karşılaşmasında attığı ilk gol ile A milli futbol takımının da toplamda 800’ üncü golünü kaydetmiş olan genç oyuncu A Milli takım kariyerinde de ikinci golünü kaydetti.

KEREM AKTÜRKOĞLU’NUN 1 SEZON İÇİNDE Kİ PERFORMANSI

Kerem Aktürkoğlu sarı  kırmızlı takım Galatasaray’ a 2020 yılında sezon başında 24 Erzincanspor’ dan bedelsiz olarak TFF 2. Lig ekiplerinden kadrosuna kattıkları oyuncunun 1 sezon içerisinde ki gelişimi takıma oyun anlamında ki katkısı ile kısa süre içerisinde A Milli takıma kadar da yükselmesi genç oyuncunun hedefleri doğrultusunda ne kadar doğru yolda olduğunu gösteriyor.

23 yaşındaki genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu sarı kırmızlı takım ile sezona aslında kötü başlamış olmasına rağmen talihsiz bir takım arkadaşı Marcao ile yaşanmaması gerek olay sonrasında biraz düşmüş olsa da kısa süre içinde kendisini toparlamayı bildi.

A Milli takım da daha önce ilk olarak 2020 Avrupa Futbol Şampiyonasında o zamanın takımın başında olan teknik adam Şenol Güneş vardı. Kadroda olan genç oyuncuya sadece Kerem ‘de değil bi Rıdvan Yılmaz gibi genç oyunculara bir dakika bile şans vermemesi ve bu genç oyuncuların bu gün bu takımın vazgeçilmez oyuncuları olması çok şeyi anlatıyor.