Liverpool

Kloop’a ‘’Yenilin Lütfen’’ İsteği

İngiltere Premier Ligi bu sezon Liverpool takımının yenilmezliği ile gündeme geldi. Liverpool takımı bu sezon ligde oynadığı 26 maçın 25’ini kazandı 1 maçta da beraberlik elde etti. Liverpool’un yenilmezlik serisi en çok ligdeki rakiplerini rahatsız ediyor ve Liverpool’la ile lig sıralamasında en yakın takipçisi ile arasında 22 puan fark var.

İngiltere Premier Lig takımlarından olan ve 7. Sırada yer alan Manchester United’ın 10 yaşındaki taraftarı Daragh yenilmez takım Liverpool’un teknik direktörü Jurgen Klopp’a bir mektup yazdı. 10 yaşındaki Daragh mektubunda kendini tanıttıktan sonra Klopp’dan Liverpool takımının artık yenilmesini istiyor. Daragh Liverpool’un 9 maç daha kazandığı takdirde futbol tarihine geçeceğini mektubuna yazarak Klopp’a ‘’ Lütfen yenilin’’ diye ricada bulundu.

‘’İsteğinizi Yerine Getiremeyeceğiz’’

10 yaşındaki Manchester United taraftarı Daragh’ın mektubu eline geçen Liverpool’un teknik direktörü Kloop da mektuba cevap yazdı. Klopp cevabında Daragh’a mektubunu okuduğunu Liverpool’un yenilmesi isteğinin güzel bir dilek olmasa da bu mektubun genç bir taraftardan gelmesinin güzel bir şey olduğunu belirtti. Teknik direktör 10 yaşındaki taraftara üzülerek isteğini yerine getiremeyeceğini yazdı.

Kloop’un cevap olarak yazdığı mektuba göre Liverpool bu sezon tarih yazacak gibi görülüyor.