KONYASPOR 3 GOL ATTI KAZANDI 11 EYLÜL


Süper lig de iyi bir çıkış yakalayan Konyaspor evinde Süper lig’ in yeni ekiplerinden Altay’ ı Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’ unda konuk ettikleri maçta 3 – 1 ‘ lik skor ile galibiyet ile ayrılan Konyaspor lig de şuana kadar mağlubiyet almadılar.


Konyaspor 3 Puanı 3 Gol İle Aldılar


Sezona iyi başlayan Konyaspor da süper ligin yeni ekiplerinden Altay’ı 3 – 1 ‘lik skor ile geçer yoluna devam ediyorlar. Konyaspor oyun içinde çok dikkatli daha derli toplu olan takımdı. Maç içerisinde Konyaspor yakaladığı ilk pozisyonu ilk fırsatı gole çevirmeyi bildiler.


Konyaspor ilk golde Soner Dikmen’ in doğru hareketliliği koşuşu ile verdiği pası da gole çeviren S. Cikalleshi golde etkisi oldukça etkili oldu. Konyaspor ‘ un maçta bulduğu diğer iki golü ise duran top organizasyonundan çıktı. İlk duran top da ki gol de Altay kalecisinin Lis’ in yaptığı büyük hatayı görmezden gelmek kabul edilir değildi.


Altay’da Güzel Gidişat Konya’da Son Buldu


Sezona ilk iki maçta ki oynadıkları güzel futbol ile kayıpsız geçen Altay son iki haftadır ilk önce Fenerbahçe’ ye 2 – 0 kaybettiler. Bu hafta da zorlu Konyaspor deplasmanın dan 3 – 1 ‘lik skor ile ayrılarak son iki haftayı puansız geçtiler. Süper lig de 4 maçta 2 galibiyet ve 2 Malubiyet aldılar.


Altay da tecrübeli hoca Mustafa Denizli takımına oldukça hücumu düşünen sürekli oyunu rakip sahada oynamak isteyen bir oyun anlayışı ile her maçta sahada oluyorlar.


Oyunun başında Konyaspor’ dan da önce pozisyonlar yakalayan İzmir ekibi maalesef ki bu pozisyonları gole çeviremediler. Oyun içerisinde bir de kolay gollere engel olamayınca Altay için oldukça zor bir maça döndü.
Altay da oyun içinde Cebrail’ in sağ çaprazdan vuruşunda direğe takılan top gol olmuş olsaydı bekli oyun anlamında maça dengeyi getire bileceklerdi. Takımın duran toplar da yaptığı hataları mutlak değerlendirmeye alacaktır tecrübeli teknik hoca. Hücum anlamında etkili kaliteli oyunculara sahip olan Altay savunmada bu kadar kolay goller yememeliler.


Önümüzde ki hafta adeta süper ligin beklenen mükemmel derbilerinden birisi Altay – Göztepe maçı oldukça önem kanmış durumda.