Kosovalı Futbolcu Fener’e Göz Kırpıyor

Sarı lacivertli takım bir dönem formasını giyen Kosovalı oyuncusu Vedat Muriqi ‘in eşi Edibe Muriqi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım sonrasında sarı lacivertli taraftarlar acaba eski oyuncusuna gerimi kavuşuyor diye merak ettiler.

Paylaşımın da Fenerbahçe’ de gündem yeniden Vedat Muriqi ile geçen haberi fotoğraflayarak paylan Edibe Muriqi sosyal medyada sarı lacivertli taraftarları bir hayli heyecanlandırmış gibi görünüyor.

SARI LACİVERTLİ TAKIM DEVRE ARASINDA EKSİ OYUNCUSU İÇİN LAZİO İLE GÖRÜŞECEK

Kosovalı oyuncu 27 yaşındaki Vedat Muriç sarı lacivertli takıma Ç. Rizespor ‘ dan kadrosuna katan sarı lacivertli takım oldukça iyi bir uyum yakalamışlardır. Vedat Muriç Fenerbahçe forması ile 2019- 20 sezonun daçıktığı 36 karşılaşmada 17 gol atıp 6 ‘ da asist yapan golcü isim performansı ile İtalyan ekiplerinden Lazio’ nun dikkatini çekmişti.

Geçtiğimiz sezon başında Fenerbahçe’den İtalyan ekibi Lazio‘ya17.5 + 2.5 Milyon Euro karşılığında transfer olmuştu. Transferinde sarı lacivertli takıma büyük paralar kazandırarak giden golcü oyuncu yeniden sarı lacivertli takım ile gündeme gelmiş durumda.

Fenerbahçe ‘ de transfer dönemi yaklaşırken gol yollarında ki problemi çöze bilemek için devre arasında golcü transferi için yönetim kolları sıvamış durumdalar. Fenerbahçe kadrosuna kattıkları Santraforların formsuz oluşları sebebi ile oyun olarak iyi işler çıkaran takıma son vuruşları kaliteli ligi tanıyan bir golcü arayışlarında eski oyuncularına Vedat Muriç’ e göz diktiler.

Golcü arayışlarına başlayan sarı lacivertli takım da eksi oyuncusu Vedat Muriç İçin devre arasında Lazio ile bir görüşme yapılması planlanıyor.

Sarı lacivertli takımın ilk etap da Kosovalı golcü için Lazio ‘ya kiralık olarak isteyecekleri oyuncunun bonservisini almayı düşünmüyorlar.

LAZİO’ DA İSTENİLEN SEVİYEYE ÇIKAMADI

Kosovalı oyuncu Vedat MuriçLazio da geçirdiği ikinci sezonun da beklenen performansa bir türlü ulaşamadı. İlk sezonun da sonradan oyuna dahil olduğu 27 lig maçında 817 dakika süre ala bilen golcü isim sadece 1 gol kaydederek takımına katkısı bir hayli az olmuştu.

Bu sezon ise Vedat Muriç Seri A da takımı ile 6 karşılaşmada sadece 114 dakika süre ala bilen oyuncu gol veya asist katkısı sağlayamadı.

Lazio ‘ da adeta yedek kulübesine hapsolan oyuncu için sarı lacivertli kulüp onun için yeniden büyük bir fırsat olacaktır. Fenerbahçe eski oyuncusu için devre arasında Lazio kulübü’ nün nabzını yoklaması beklenirken oyuncu düşen performansı ile bonservis bedeli de bir hayli aşağıya doğru düşmüş durumda. Güncel piyasa değeri 8 Milyon Euro civarında olan oyuncu Lazio kulübü ile 2025 yılına kadar da sözleşmesi bulunuyor.

Sarı lacivertli takımın gol yollarında ki problemleri çöze bilmesi için oldukça önemli bir oyuncu olan Kosovalı golcü Vedat Muriç sarsı lacivertli formayı tekrardan giymek istediğine eminim.